Sausa veido oda ir jos priežiūra

Turbūt kiekviena pasaulio moteris yra susidūrusi su kokiais nors veido priežiūros iššūkiais. Ne reta problema – sausa veido oda. Tai nemaloni bėda, nes sausa oda yra ir jautresnė taigi ją lengva pažeisti, ant tokios odos greičiau atsiranda raukšlės, todėl sausą odą reikia prižiūrėti taip, kad pavyktų išvengti kuo daugiau nemalonumų. Dalinamės geriausiai rinktiniais patarimais, kaip prižiūrėti, drėkinti ir puoselėti savo sausą veido odą. 

sausa veido oda

Netinkamai prižiūrima sausa veido oda gali pridaryti bėdų kaip reikiant. Pirmiausia, per daug sausa oda tampa jautri ir gali būti skausminga. Jei į tai nekreipsite dėmesio, oda gali imti skilinėti, netgi šiek tiek kraujuoti. Be to, sausa oda ima pleiskanoti. Jei pastebite tokius simptomus – tai ženklas, jog laikas imtis priemonių ir tinkamai prižiūrėti savo odą.

Atrodo paradoksalu, tačiau vanduo (ir garai) sausina odą. 

 • Jokio karšto dušo. Karštas dušas, sukuriantis malonų garų debesį yra smagu, tačiau pražūtinga sausai odai. Rinkitės šiltą vandenį, o jei spėsite pasimėgauti švarinimosi procedūra per 5-10 minučių – oda dėkos dar ilgai. Atrodo paradoksalu, tačiau vanduo (ir garai) sausina odą. Beje, patariame tepti kremą iškart po dušo – kai oda dar šiek tiek drėgna.

77980-emma-stone-singing-shower-gif-lW3B

 

 

 • Patariame valymui rinktis pienelius ar micelinį vandenį, kuris neerzins odos. Prausimosi putas verčiau palikite riebiaodėms. Taip pat nepamirškite tonizuoti veido odos – tai pirmas drėkinimo žingsnis, kurio nevalia praleisti sausos odos savininkėms.
 • Kremai – tik skirti sausos odos priežiūrai ir kokybiški. Išties yra kelios alternatyvos  – galite išbandyti nebrangius, grynus ir nerafinuotus aliejus veido odai arba pirkti kokybiškus (dažnai ir nepigius) kremus. Pamirškite priemones iš kioskelio, turgelio ar prekybcentrio – po 10 metų gailėsitės ir nuo sutaupytų kelių eurų nepraturtėsite. Jau verčiau nenusipirkti dešimto lūpdažio ar pagyventi be pudros, tačiau oda pasirūpinti tinkamai. 

breakfast-at-tiffanys-wake-up

 • Be SPF – nei žingsnio. Saulė yra kiekvienos gražuolės priešė – sausina odą, ardo jos struktūra, pasendina anksčiau laiko… O įdegis ir pats savaime prideda +5 metus. Taip, kad arba dabar būnate aristokratiškai šviesi, arba ateityje galėsite griaužtis nagus, kai anksčiau balta it sūris būdavusi draugė atrodys tarsi savo dukros sesė.
 • Nuliūdinsime, tačiau paprasto dieninio kremo nepakanka – reikia ir naktinio. Dieninis kremas skirtas apsaugoti nuo saulės, laisvųjų radikalų, aplinkos poveikio – ir tai įvykdo puikiai. Naktiniai kremai būna efektyvesni ir labiau koncentruoti – jiems nereikia jūsų ginti nuo dienos iššūkių, tad gali susikoncentruoti į maitinimą, drėkinimą. Paminėsime, kad odos regeneracija (atsinaujinimas) taip pat vyksta naktį. 

 

 • Jūs įsimylėsite vienkartines kaukes. Pažadame. Jos yra super efektyvios – reikia tik išimti iš pakuotės, užsidėti ir 20-40 minučių ramiai medituoti laukiant, kol oda pasisems drėgmės. Po to leiskite geliui įsigerti. Poveikį jausite nuo poros dienų iki savaitės, o jei išsiugdysite įprotį jas naudoti kasdien – galėsite pamiršti pleiskanojimą, tempimą ir kitus nemalonius pojūčius.

 

 • Ieškokite keramidų, glicerino, hialūrono rūgšties, alalino, argano, taukmedžių sviesto, Acetilo hidroksiprolino, kolegeno savo naudojamų produktų sudėtyse.Chemike tapti neprivalote, tačiau minimaliai pasidomėti sudėtimis teks,
 • Oras kuriuo kasdien kvėpuojame, yra reikšmingas ir veido priežiūroje. Jei patalpoje, kurioje miegate, gyvenate o gal dirbate jis gerokai per sausas – pajausite pirmiausia savo oda. Geras oro drėkintuvas su jonizatoriumi visa tai išspręs per pusdienį.
 • Oda išsausėjo labai ir staiga? Atsiranda žaizdelių? Meskite į šalį visus straipsnius su patarimais ir kulniuokite pas gydytoją. Oda yra viso organizmo atspindys, jei priežastys yra sveikatos problemos, kosmetika to nepataisysite.

rekomenduojame • Grozio Guru

  Sausa oda tikrai sukelia nemažai problemų daugeliui moterų, kuris sukelia perštėjimą, kai kada kraujavimą ir kitus simptomus, panašius kokius gali sukelti ir veido raudonis. Svarbiausia, kaip ir rašoma straipsnyje, tinkamai prižiūrėti odą, jos nedirginti įvairiais nekokybiškais veido šveitikliais, bet nuoširdžiai prižiūrėti odą, pasigaminant įvairių natūralių kaukių namuose.