Kuo skiriasi draugiška gyvūnams ir veganiška kosmetika, kodėl verta tokią rinktis?

Kartais iš tiesų galime džiaugtis, jog mada yra mums naudinga – turbūt nebuvo nė vieno pasipiktinusio, kad kas antras žmogus dar visai neseniai visur nešiojosi gertuvę su vandeniu ir nuolat iš jos gerdavo. Panaši situacija yra ir kalbant apie kosmetiką, nes vis daugiau žmonių renkasi skaityti etiketes bei ieško draugiškų gyvūnams (angl. cruelty-free) arba veganiškų gamintojų. Kuo jie skiriasi ir kodėl verta rinktis gamtai draugišką kosmetiką, papasakosime šiame straipsnyje.

Carlino_il_mio_cane

Tiek draugiški gyvūnams, tiek veganiški dekoratyvinės kosmetikos produktai ar atskiri jų ingredientai gamybos proceso metu nėra bandomi su gyvūnais. Esminis skirtumas čia tas, kad veganiška kosmetika yra pagaminta tik iš augalinės bei mineralinės kilmės ingredientų, kai draugiška gyvūnams sudėtyje gali turėti ir gyvulinės kilmės dalių (bičių vaškas, medus, kt.). Dažnai ir makiažo šepetėliai, pagaminti iš natūralaus plauko šerelių, gali būti priskiriami „draugiški gyvūnams“ kategorijai. Svarbu paminėti, kad daugelis prekės ženklų kai kuriuose produktuose turi gyvulinės kilmės sudedamųjų dalių ir todėl nėra priskiriami veganiškiems, bet greičiausiai jie taip pat gamina ne vieną ir ne dvi kosmetikos priemones, kurios yra 100% veganiškos. Produktai, turintys gyvulinės kilmės ingredientų, dažniausiai yra lūpų dažai, nes juose kartais naudojamas karminas (E120) raudonai spalvai išgauti, bičių vaškas ir kiti.

Štai kelios priežastys, kodėl verta rinktis veganišką ar bent draugišką gyvūnams kosmetiką:

1. Rinkdamiesi tokią kosmetiką nepalaikote bandymų su gyvūnais ir stojate į gyvūnų gynėjų gretas. Gyvūnai nėra laikomi uždaryti tam, kad ant jų būtų bandomos nepatikrintos formulės, turinčios kenksmingų ingredientų.
2. Saugote aplinką, nes ir tokios kosmetikos pakuotės dažniausiai yra gaminamos iš aplinkai draugiškų augalinės kilmės arba perdirbtų žaliavų.
3. Sakoma, kad ant odos reikia tepti tai, ką gali suvalgyti. Kai ant odos nepatenka sintetinės medžiagos, ji tampa sveikesnė, sulėtėja senėjimo procesas, taip pat tos medžiagos per odą nepatenka į organizmą.

Populiariausi veganiškos kosmetikos gamintojai, kurių produkcijos galite įsigyti Top Beauty:

1. EcoTools. Šios priemonės pasižymi ypač švelniais ir minkštais sintetiniais šereliais, patogia bambukine rankena, perdirbtomis aliuminio detalėmis, be to, viskas pagaminta tausojant aplinką.

2. Real Techniques. Sukurti konsultuojantis su profesionalia visažiste Samantha Chapman šepetėliai Real Techniques jungia naujausių technologijų medžiagas ir inovatyvų dizainą, o tai tikrai padeda nesunkiai pasidaryti idealų makiažą.

3. BellapierreBellapierre Cosmetics yra viena iš greičiausiai augančių mineralinės kosmetikos kompanijų pasaulyje. Dar ne taip senai mineralinė kosmetika buvo naudojama tik specifiniais atvejais, tačiau dėl pastaraisiais metais pasiektų proveržių šioje srityje mineralinė kosmetika tampa de facto pasirinkimu. Bellapierre tiki, kad jų klientas nori ir nusipelno grynumo, kokybės ir tinkamos kainos už natūralią kosmetiką.

4. Everyday MineralsEveryday Minerals rankų darbo kosmetikos produktai gaminami tik iš aukščiausios kokybės ingredientų – atidžiai atrinktų augalinių ekstraktų bei grynų mineralų. Taip ši kompanija stengiasi įkvėpti savo klientes išradingiau, kūrybiškiau ir su džiaugsmu imtis kasdienės makiažo rutinos. Everyday Minerals tikslas – padėti kiekvienai moteriai pasijusti natūraliai gražiai ir labiau pasitikėti savimi.

5. Beautyblender. Beautyblender siūlomos makiažo kempinėlės, šepetėlių bei kempinėlių valymo kilimėliai ir kiti produktai yra 100% veganiški ir užsitarnavę vietą grožio industrijoje.

Draugiški gyvūnams prekės ženklai, kai kuriuose produktuose naudojantys gyvulinės kilmės ingredientus (svarbu paieškoti kompanijų pateikiamų veganiškų produktų sąrašų internete ar gamintojų puslapiuose): Milani, Lily Lolo, The Balm, Sigma.