10 žingsnių korėjietiška veido priežiūros rutina

Tu man pasakyk, kodėl gi visos korėjietės ir apskritai azijietės, yra tokios gražios? Gerai, galbūt galime ginčytis, kad kai kurie bruožai vienai ar kitai nepatinka, bet tai tik skonio reikalas, tačiau visos galime pritarti, kad jos turi tiesiog ypatingą odą, kuri tiesiog spinduoliuoja sveikata ir yra itin lygi, o keturiasdešimtmetę gali sumaišyti su tik ką baigusia mokyklą mergina – nei vienos raukšlelės! Kokios gi viso šito grožio paslaptys?

korean

Tikra tiesa, kad ir produktai daug suteikia – kas jau kas, bet korėjiečiai pirmauja visame pasaulyje savo inovacijomis ir veiksmingais produktais – labai greitai jų idėjos yra išgraibstomos didžiųjų kompanijų užsienyje, tad su dalimi matyt jau būsi susipažinusi. Pašniukštinėjome ir radome netgi visą tvarkaraštį, galbūt greičiau jau rutiną, kurią jos daro nuosekliai kiekvieną mielą vakarą be išimties, sulaukdamos pavydžių rezultatų. Dalinamės savo atradimais ir patarimais, netgi rekomendacijomis, kas pasiteisina ir patenkina visus lūkesčius.

1. Pripažinkime, kad ir kiek makiažo sluoksnių beaplikuotume, vakaro pabaigoje neatrodome geriausiai, tad pats laikas būtų darbuotis ir pašalinti visus nereikalingus dalykus nuo savo veido, pradedėsime akių valymu. Itin svarbu pasirinkti gerą priemonę, kuri tikrai pašalintų blakstienų tušą ir šėšėlius nepalikdama jokių likučių, kurie kaupiasi ir kitą dieną ne tik papuošia tamsesniais ratilais po akimis, bet ir neleidžia padažyti akių gražiai. Kadangi akys yra jautrios, ypatingai paakiai, gera priemonė, kurioje nėra alkoholio ar kitų dirginančių priemonių tikrai neprošal, tačiau atkreipk dėmesį į savo elgesį ir būk sau švelnesnė – tokia, kai glostai savo vyrą ko nors prašydama. Supranti, apie ką kalbame?

2. Pašalinus akių makiažą, keliaukime prie viso veido valymo. Korėjiečiai itin mėgsta šalinti jį naudojantis aliejaus pagrindo priemonėmis, tačiau šioje vietoje rekomenduotume atkreipti dėmesį į savo odos tipą ir jei pastarasis yra riebus, ieškoti alternatyvos – prausiklio/valiklio be jokių sausinančių ar aštrių valomųjų ingredientų. Švelnumas turi tęstis toliau – viską valyk mažais sukamaisiais judesiais, netgi įmasažuok, o vėliau – viską lengvai nubrauk su švariu bei sudrėkintu vatos padeliu. Jei naudojai prausiklį – viskas taip pat, tik jį nuplauk su vandeniu.

3. Veido atgaivinimas, paprasčiau sakant, tonizavimas yra labai svarbus žingsnelis, nors tikrai žinome, kad daug kas jį praleidžia – net ir mūsiškės kolegės suklusta, kai paklausiame “kokį naudoji toniką?”. Šis stebuklingas vandenėlis prisideda prie veido švaros bei papildo valiklių poveikį, kadangi sėkmingai šalina nešvarumus, atkuria natūralų odos pH. Tonizavimas yra būtinas, nes jis paruošia odą sekančiam žingsneliui – kremo/serumo naudojimui. Kaip naudoti? Paprastai! Kadangi gyvename labai gerame amžiuje, galime rinktis purškiamą priemonę, kuriai leidžiame lengvai susigerti arba griebiame toniką ir užpilame jo šiek tiek ant vatos padelio ir braukiame per veidą, kaklą – nenustebk pamačiusi, jog buvai palikusi šiek tiek nešvarumų po veido prausimo. Tiesa, tokį unikalų produktą, kaip Missha Time Revolution toniką gali naudoti tiesiog rankomis – taip neišeikvosi nei lašelio vatos padeliui.

4. Veido lepinimas esencijomis bei serumais yra viena iš korėjiečių paslapčių, kuri vis dar lieka daugeliui neatskleista, bet mes randame visus atsakymus – viena populiariausių azijiečių priemonių yra Missha kompanijos “First Treatment essence“, kuri žada tikrus stebuklus, kadangi produkto pagrindą sudaro fermentuotas mielių eksraktas, kuris akimirksniu įsigeria į odą, atstato ir pamaitina odą. Niacinamidas, plačiau mums žinomas kaip vitaminas B3, suteikia elastingumo, pagerina odos barjerinę funciją, šviesina odą. Šios priemonės dėka oda lieka apsaugota, sudrėkinta ir pasiruošusi sugerti bet kokią kitą priemonę. Tiesa, suteik šiai Missha priemonei laiko ir stebėk rezultatus po kelių savaičių – mes jau sužavėtos!

 

5. Atrodo, kaip jau esame įpratusios, turėtume keliauti prie kremo, tačiau šioje vietoje korėjietės mus vėl stebina ir tiesiog skatina mus išbandyti vadinamąsias ampules – ne, švirkšto neprireiks – viskas kur kas paprasčiau. Minėtoji praeitoje pastraipoje kompanija Missha siūlo dar vieną inovaciją (kol rašome, kokia didžioji kompanija jau kuria savąją versiją) – tai tikra žvaigždė, talpinanti viską, ką reikia stikliame butelaityje ir suteikia reikiamą kiekį pipetės pagalbą. Pagrindas – taip pat fermentuotos mielės, kurios kaip mat sumažina senėjimo požymius ir suteikia odai elastingumo ją apsaugodamas, drėkindamas, tonizuodamas. Kodėl pavadinta “ampulė”? Nes vienas lašelis yra
itin koncentruotas, tačiau išlaikantis savo švelnumą – tinka net jautriai odai. Geriausia, kad ir mažina raukšles!

ma

6. Yra reikaliukas, kurį reikia atlikti du kartus per savaitę riebiai/normaliai odai, vieną kartą – sausai/jautriai – kalbame apie šveitimą. Pastarasis pašalins visas negyvas ląsteles, leis odai atsinaujinti – koncentruokis į T zoną, kurioje kaupiasi daugiausiai nešvarumų ir kankina užsiteršusios poros. Korėjietės sako – mažiau yra daugiau, tad nepiktnaudžiauk šia procedūra per dažnai ir neskęsk priemonės kiekyje.

7. Sekantis svarbus odos priežiūros ritualas, kurį gali atlikti dažniau (ypatingai rekomenduojama sausą ar normalią odą turinčioms merginoms) nei šveitimą, – tai pasimėgavimas kaukėmis. Juk žinai, kad korėjietės labai nesiterlioja ir visais gyvenimo atvejais renkasi lakštines kaukes? Šios permirkusios šaunuolės dažniausiai yra pripildytos drėkinamaisiais ingredientais, pavyzdžiui – glicerinu, taip pat kolagenu, hialurono rūgštimi. Pasirinkimas toks didelis, kad tik spėk visas išbandyti, nors galime lažintis, kad to nesugebėtum – pasiūla gausi. Kokia paslaptis šių lakštinių kaukių? Jų sudėtinės dalys kur kas greičiau įsigeria į odą ir drėkina kur kas geriau nei visos Tavo naudojamos priemonės. Įspėjame – poveikis, kurį pamatai iš karto po naudojimo, gali kelti priklausomybę.

8. Grįžkime prie kasdienybės – aplikavus serumą, leisk jam susigerti ir išnaudok laiką – patepk paakius kremu, tik elkis labai švelniai – lengvai patapšnok aplink akis, tačiau jokiu būdu netrink! Tiesa, rinkis priemonę pagal savo kriterijus, kad gautumei geriausią rezultatą – visgi, niekam iš mūsų nepamaišys tas, kuris mažins ratilus po akimis, raukšleles ir kitus trūkumus.

9. Jeigu Tu galvoji, kad mes jau į pabaigą, beveik.. neklysti. Liko tik kelios priemonės – taip, jų korėjietės negaili ir aplikuoja kur kas daugiau nei mes, lietuvaitės. Keliaukime prie drėkinamojo kremo, tik jei jau jauti, kad visko kiek per daug, tepk tas vietas, kurioms reikia drėkinimo – klysti manydama, kad riebiai nosytei nereikia drėgmės – jos jai reikia dar daugiau nei sausai. Taip pat ir kaktai, smakrui.

10. Viskas, dabar jau tikrai paskutinis etapas – tai naktinis kremas, kuris “darbuosis” per naktį ir suteiks odai jaunatviško spindesio, papildys mineralais ir vitaminais, atstatys pažeistas ląsteles ir pripildys drėgmės, ar, jei sausesnė oda – pamaitins. Rinkis pagal odos tipą.

Nėra čia visko tiek daug, kaip gali atrodyti – visas odos paruošimas sekančiai dienai užtrunka daugiausiai 15 minučių, kurį kartojant nuosekliai, pastebėsi didžiulius pokyčius ir gali būti, jog atjaunėsi keleriais metais, tačiau “gal” žodis negalioja, kai kalbame apie tai, kad oda bus aprūpinta viskuo, ko tik jai gali reikėti. Manome, kad ne tik priemonės, bet ir pats odos priežiūros ritualas yra labai svarbus – kai elgiamės su kuom nors švelniai ir atidžiai, juk pastebi, kad ir jis labiau Tave myli, o oda ilgainiui Tau tikrai atsidėkos!