Šeši odos priežiūros būdai išbandyti rudenį (ar žiemą)

Atėjus šaltam rudeniui, prasideda pirmosios nemalonios odos problemos – paraudimas, pleiskanojimas, sausėjimas ar net tempimas. Turbūt nereikia nė sakyti, jog taktika apleisti jas ir palikti “išgyti savaime” ar “rūpintis”, naudojant netinkamas priemones, nėra teisinga, kadangi tai gali tik dar labiau pakenkti odai. Priešingai, jau dabar verta išmėginti šešias pagrindines odos priežiūros priemones, siūlomas žymių odos priežiūros ekspertų visame pasaulyje ir kurios ženkliai pagerins Jūsų odos būklę rudenį ir žiemą. Tad kodėl nesiryžus grožio eksperimentams jau dabar?

 

odos_prieziura

 

Turbūt atkreipėte dėmesį į tai, jog oda itin jautriai reaguoja į temperatūrų pokyčius. Rudenį ir žiemą, kalbant apie didžiausias odos problemas – tempimą, šerpetojimą, paraudimą – ir jų sprendimą, svarbiausia orientuotis į dvi pagrindines funkcijas – odos drėkinimą ir maitinimą. Taigi jos ir yra visų šiame straipsnyje siūlomų odos priežiūros etapų pagrindas.

 

1. Odos drėkinimas, naudojant kremą.

 

Nors vasara baigėsi dar gana neseniai, dažnai pamirštama, jog oda į sezonų kaitą reaguoja ypač jautriai ir pirmiausia yra linkusi išsausėti… O kas gali būti geresnė pagalba sudirgintai odai nei gilus jos drėkinimas ir pamaitinimas? Atvėsus orams lengvos tekstūros losjonai, pagaminti vandens pagrindu, kurie yra naudingi vasarą, nebėra tinkamas pasirinkimas. Dabar reikia pereiti prie tirštesnės konsistencijos kremų veidui ir kūno sviestų kūnui, kadangi jų sudėtyje paprastai būna daugiau dabar ypač reikalingų drėkinančių medžiagų ir aliejų. Norint išgauti geriausią efektą, naudokite drėkinantį kremą, tinkamą Jūsų odos tipui – jis ne tik atgaivins, bet ir apsaugos odą nuo neigiamų temperatūrų svyravimų. Oda Jums padėkos.

 

 

2. Odos serumas – sumažins… žalingą saulės poveikį!

 

Saulės vonios, kuriomis mėgavomės vasarą ir netiesiogiai susiduriame ir rudenį, nepraeina be pasekmių odai… Todėl net ir dabar jos gali pasireikšti odai – tempimas, išsausėjimas, išryškėjusios tamsios dėmelės. Tokioms problemoms spręsti ir tinkamai paruošti odą šaltajam metų sezonui, gali padėti serumas veido ir kūno odai. Ši priemonė ne tik puoselėja, glotnina, bet ir gydo odą, todėl turėtų būti kiekvienos savo sveikata ir grožiu susirūpinusios moters kosmetikos krepšelyje. Na, o jei padėtis visai kritinė, – oda – pavargusi, papilkėjusi, išsekusi – nėra nieko deriau nei odos puoselėjimas vitaminų kompleksu, kuris padės atstatyti jos gyvybingumą ir gerą savijautą.

 

 

odos prieziura-5

3. Odos valymo pokyčiai

 

Rudenį ir žiemą oda išgyvena drastišką temperatūrų pokyčių laikotarpį, todėl tas pats veido valiklis, kuris buvo naudojamas vasarą, greičiausiai nėra pats geriausias variantas sudirgusiai odai. Pajutus pirmuosius požymius – tempimą, išsausėjimą, pleiskanojimą, verta išbandyti naują odos valiklį, parinktą, atsižvelgiant į Jūsų odos tipą. Įdomu tai, jog kosmetologai pataria vengti putojančių odos valiklių, kadangi dėl jų oda yra linkusi dar labiau sausėti! Gera alternatyva – tirštesnės konsistencijos prausiamasis gelis ar pienelis, kurie ne tik nesausins odos, bet priešingai – padės ją papildomai sudrėkinti.

4. Odos šveitimas ir minkštinimas namuose

 

Paradoksalu, tačiau nors veido ir kūno oda atvėsus orams ir būna labiau sudirgusi, tačiau net ir šaltuoju metų laiku neverta pamiršti odos šveitimo ir ekstrafoliavimo procedūrų. Gerai, jei jas atlieka profesionalus specialistas, tačiau su šia užduotimi, naudodamos odos šveitiklį ir minkštiklį, efektyviai galite susidoroti ir Jūs! Odos šveitimas leis atnaujinti odos ląsteles, o minkštinimas leis pasiekti net keliariopo poveikio – intensyviai sudrėkins, suminkštins ir netgi ekstrafoliuos ją. Po šių procedūrų oda bus minkšta ir glotni, tarsi kūdikio!

 

odos prieziura-5-1

5. Nepamirškite kremo nuo saulės (taip, net ir rudenį bei žiemą)!

 

Taip taip, saulė intensyviai šviečia ir rudenį, ne tik vasarą… Antrame punkte minėtas saulės poveikis odai rudenį ir žiemą juntamas taip pat intensyviai ar net dar labiau, kadangi dažna iš mūsų pamirštame ją apsaugoti ir naudoti kremą nuo saulės. Saulės spindulių poveikis odai žalingas ne tik tiesiogiai ir yra matomas plika akimi, tačiau gali sukelti ir odos vėžį ar paskatinti formuotis ankstyvąsias raukšles (ko nė viena moteris nenori…). Taigi nedarykime klaidos nesirūpindamos savo odos apsauga rudenį ir žiemą – pasirūpinkime ja, naudodamos tirštesnį kremą nuo saulės (ne losjoną, kaip vasarą!), tiesiog makiažo pagrindą ar BB kremą su atspalviu ir SPF apsauga nuo saulės ir tepkime juo veidą, kaklą ar bet kurias atviras saulės poveikiui odos zonas. Renkantis kremą nuo saulės, nepamirškite atsižvelgti į savo odos tipą ir pagal jo imlumą saulės poveikiui, atsirinkti sau tinkamiausią pagal apsauginio filtro poveikį odai.

 

odos prieziura-6-1

6. Dažniau naudokite veido kaukes

 

Ne kartą straipsnyje akcentavome odos drėkinimo pusiausvyros palaikymo svarbą, tačiau dabar metas aptarti ir jos maitinimą, kuris rudenį, kai odai ima trūkti mineralų ir vitaminų (ypač, A ir C), darosi itin svarbus. Vienas iš efektyviausių būdų – naudoti riebesnes, kreminės konsistencijos kaukes veido odai su drėkinančiais aliejais. Jos ne tik leis giliai sudrėkinti odą, bet ir pamaitinti ją, kas dar labiau pagerins jos būklę šaltuoju periodu. Gera idėja išmėginti multimaskingą, – veido kaukių sluoksniavimą – kuris leis pasiekti dar geresnį efektą, paskirstant skirtingas kaukes kelių problemų sprendimui. Pavyzdžiui, išsausėjusią, linkusią pleiskanoti veido zoną galite padengti giliai drėkinančia, zoną, linkusią į paraudimą – nuraminti, naudojant maitinamąją kaukę, jei yra dalis, kuriai būdingos saulės poveikio pasekmės – dėmelės ar strazdanėlės, ją padenkite kauke, skirta odos balinimo efektui išgauti. Taip per tris kartus trumpesnį laiką padėsite atsigauti savo odai. Kas gali būti geriau?

 

Tai tik keli verti dėmesio patarimai odos priežiūrai, kuriuos siūlo žymiausi pasaulyje odos priežiūros specialistai, skirti išbandyti jau šį rudenį, tačiau svarbiausia – nepamirškite savo oda pasirūpinti ir “iš vidaus” – gerkite vitaminus ir mineralus – stebėkite savo individualius odos poreikius, nes tik Jūs geriausiai jaučiate, ko Jūsų odai iš tiesų reikia.  Tad mėgaukimės rudeniu ir žiema su išpuoselėta oda!