Kas nutinka tavo grožiui, kai miegi per mažai?

Taip taip, visi tai suprantame – nėra laiko tinginiauti. 100 darbų tiek biure, tiek namie, po visų pareigų dar privalai aplankyti visus spektaklius, kino filmus, parodas, renginius ir vakarėlius, neapleisti draugų ir . . .  šitaip kaip reikiant nualinti savo organizmą. Šiame straipsnyje nekalbėsime apie elementarų poveikį, apie kurį žinome visi – miego trūkumas gali padidinti šansus susirgti depresija, širdies ligomis, sutrikdyti atmintį. Pakalbėkime apie tai, kaip tai paveikia tavo išvaizdą.

 

Nuotr. iš Breakfast at Tiffany's Nuotr. iš Breakfast at Tiffany’s

 

Miego trūkumas dažniausiai reiškia streso perteklių. Oda taip pat stresuoja ir lėčiau atsinaujina!

Streso hormono kortizolio lygis organizme palengva nukrenta miegant. Jei apie tokį negirdėjai – būtinai pasidomėk, per didelis jo kiekis kaip reikiant trukdo odai ir visam organizmui atsinaujinti bei apsisaugoti nuo aplinkos veiksnių.

Ką daryti neišsimiegojus? Kitą dieną palepinti veidą gera kauke, kuri drėkina ir skatina atsinaujinimą.

Atrodysi vyresnė. Gerokai.

Jau minėtasis hormonas kortizolis ardo kolageną – proteiną, kuris padeda odai atrodyti jaunai ir gaiviai. Be kita ko, kolageno trūkumas atvers kelią raukšlelėms anksčiau, nei jos turėtų atsirasti.

wrinkles

Miego trūkumas – ištroškusi oda.

Sausa ir šerpetojanti oda niekada neatrodys mielai. Per mažai laiko praleisi lovoje – ir ši problema taps neišvengiama.

Tam, kad užkirstum kelią išsausėjimui, nuolatos drėkink odą, nepraleisk nė vieno veido priežiūros žingsnio, ypač paakių kremo.

Pasisveikink su papildomais kilogramais.

Liūdniausia tai, kad pakankamas nakties miegas numesti svorio nepadeda, o trūkumas – kilogramus augina akyse…

Naktys, praleistos dirbant ar linksminantis, atsilieps tavo metabolizmui. Taigi, nors valgysi įprastas porcijas, svoris augs.

pizza

Kitas dalykas – tu nevalgysi įprastų porcijų. Miego trūkumas trukdo ir dviems kitiems svarbiems hormonams – ghrelino (jis nurodo, kada jau metas eiti valgyti) bei leptino (pastarasis pasufleruoja, kad jau pasisotinai ir metas palikti valgomąjį). Be jų pagalbos užkandžiausi nuolatos ir vis jausi, kad skrandis tuščias.

 

Kitą rytą atrodysi nors ir laikinai, bet prastai. Pajuodę ir paburkę paakiai, papilkėjusi veido oda, liūdnas ir mieguistas žvilgsnis išduos, ką veikei praėjusią naktį.

Miegas yra nemokamas ir velniškai efektyvus grožio eliksyras. Jo nepakeis nei geriausi kremai, nei plastikos chirurgų skalpeliai. Tai gal visgi pamiegok tą papildomą valandėlę?

 


  • Rugilė Gilė

    Kokybiškam ir geram miegui labai kenkia stresas.. O viso to pasekmės prastos būklės oda. Tik neišsimiegu ar tenka patirti stresą ir viskas matosi akivaizdžiai ant mano odos.