Plaukų dažymas namuose: kaip ištaisyti klaidas?

Visos mes žinome tą jausmą, kai svajonės subliūkšta tada, kai perskalauji plaukus po dažymo. Na, daugelis mūsų dar išgyvena tą viltį, jog “viskas bus gerai, kai išsidžiovinsiu plaukus” – jie nebus tokie tamsūs/geltoni ar panašiai, plaukai bus nudažyti tolygiai ir be jokių neaiškių dėmių. Deja, mieloji… kartais nutinka taip, ko negali tikėtis, tačiau pabandysime surašyti, kaip ištaisyti dažniausiai padaromas klaidas. 

Nuotr. iš sghaircolor.com Nuotr. iš sghaircolor.com

Priežasčių, kodėl plaukai pasidengė netolygiai – šimtai – apkaltinamas net mūsų plaukų pigmentas, kad štai jis neįsisavino plaukų dažų. Baisumėlis, ar ne?

Mano plaukai DĖ-MĖ-TI!

1. Geriausia, ką gali padaryti dabar – tai juos išplauti su giliai valančiu arba dar geriau – galvos odos ir plaukų šveitikliu – jis išvalo plaukų folikulus.
Skamba fantastiškai? Leisk dar truputėlį papasakoti, kad neatrodytų taip baugiai tas žodis “šveitiklis” – žinok, viskas labai paprasta – naudoti reikia prieš šampūną – galvą ištrinti šveičiamąja priemone, pamasažuoti ir palaikyti kelioliką minučių, išskalauti. Šis patarimas tiks ir tuo atveju, jei atspalvis per tamsus ar tavo blondiniški plaukai atrodo patamsėję, lyg įgavę purviną atspalvį.

Sekantis žingsnis, kuris būtinas po nesėkmingo dažymo ir šveitiklio –
itin kokybiška kaukė, kurią reikia laikyti tikrai ne penkias sekundes. Ji turi pasirūpinti viskuo, ką paliko stiprus šampūnas ir visa chemija, slypinti dažuose.
Aplikavusi kaukę, plaukus sugrąžinsi į gyvenimą ir leisi jiems atsigauti, susigrąžinti prarastą drėgmę ir pasiruošti artėjančiam dažymui.

 

2. Esi blondinė ir atspalvis gelsvas? Pabandyk kartą per savaitę naudoti priemones platininėms blondinėms – su violetais. Taip, jie gali šiek tiek pasausinti plaukus, tačiau situaciją ilgainiui pagerins. Nepamiršk, kad jei žaloji savo plaukus – ant vonios stalelio privalai laikyti ir dažnai naudoti gerą drėkinamąją ar atstatančią kaukę.

Matrix Total Results Color Obsessed Brass Off kaukė 200ml

Matrix Total Results Color Obsessed Brass Off kaukė 200ml

3. Gal vaizdas jau panašesnis į norėtąjį? Jei ne – leisk jiems truputėlį pailsėti iki sekančio dažymo kad ir kaip tai atrodytų sunku – bent kelias dienas arba kiek ilgiausiai išlauksi. Per tas dienas, kol lauki ir mūvi madingą kepuraitę slėpdama nepavykusį darbą, daug dėmesio skirk plaukams ir padėk jiems pasiruošti, o tuomet bandyk dar kartą. Viskas nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

Dažome iš naujo! 

4. Jei rezultatas nėra visiškai blogas – išbandyk nuplaunamus plaukų dažus. Tokių yra nemažas pasirinkimas – dažomieji šampūnai, kaukės, putos. Jie pakenks mažiausiai ir padės ištverti tą mėnesį ar du iki sekančio dažymo.

Svarbu! Nemaišyk spalvų per daug. Jei dažei šviesiai, gavosi geltonai – imk pelenų atspalvio laikinus dažus. Spalvos tokiomis priemonėmis nekeisk, nes gali gautis murzina spalva arba nelaukti vaivorykštės atspalviai – pvz. žalia, mėlyna.

blue

5. Pasvarstyk, gal situaciją pagerins dalinis dažymas sruogelėmis? Ombre? Bayalage? Nuo dėmių keli skirtingi atspalviai nukreips dėmesį, patikėk.

Nuotr. iš www.arsova.com Nuotr. iš http://www.arsova.com

6. Gerai, jei nori – pasiūlysime ir šią alternatyvą – dažyk visą galvą ir vėl. Tik ne pati! Plaukų dažymas namuose jau nepasiteisino, nekartok. :) Lygiai nusidažyti dar nesugebi, tad keliauk į kirpyklą ar bent paprašyt kruopščios draugės pagalbos.

7. Dažų išėmimas (cheminis nuplovimas) taip pat įmanomas, tačiau tai pasiūlys tik kirpėja. Be to, tokia procedūra nukankins tavo plauką iki neaišku kokio lygio. Ar verta?

 

Trumpų plaukų šukuosenos visada madoje!

Paskutinis dalykėlis, kuris yra būtinas paminėti (labai labai daugeliui merginų) – nepagailėti plaukų. Taip, po plaukų dažymo kartais plaukai apdega, ypatingai jei naudojame intensyvias priemones juos šviesinant (per ilgai laikant ant plaukų galiukų). Ir… geriausia būtų nepagailėti ir nukirpti dėmėtuosius “negyvėlius”. Kas, kad ilgi plaukai, bet ne sveiki ir nepataisomos spalvos? Jie atauga!