Mišrios veido odos priežiūra. Patarimai, kurie padės

„Gyvenimas nėra lengvas“ – dažnai taip teigia mūsų kolegė, turinti mišrią odą, ir mes ją tikrai suprantame, nes tai visai kaip rūpinimasis dvynukais, kurie tokie panašūs, bet tuo pačiu ir tokie skirtingi! Visgi, nėra juk tokios problemos, kuri neturėtų išeities, tad visoms mūsų kolegės likimo draugėms pateiksime šaunių patarimų, kurie tikrai turėtų palengvinti mišrios odos priežiūrą.

misri oda

Kas yra mišri oda?

Pradėkime nuo paaiškinimo, jog visoms tikrai būtų aišku. Šis odos tipas pasižymi tuo, jog riebaluojasi T zonoje, kuri apima nosį, kaktą ir smakrą, o ties žandais ar skruostikauliais sausėja. Priežasčių, kodėl oda yra mišri, gali būti daugybė, bet kelios iš jų yra itin populiarios: paveldėjai iš tėvų arba sukėlei pati, naudodama netinkamus produktus, ypač tokius, kurių sudėtyje yra nemažai agresyvių ingredientų, arba maitinančius, o T zonai tikrai nereikia jokių papildomų riebalų. Svarbiausia yra atrasti produktus, kurie padėtų optimizuoti situaciją – sausos vietelės taptų švelnios ir minkštos, o riebios, žinoma, mažiau blizgėtų ir netektų negailestingo sebumo sluoksnio.

Odos švaros palaikymas

Itin svarbu naudoti gerą ir odos tipui tinkamą prausiklį arba valiklį. Pradėkime nuo pirmojo, kuris turėtų būti losjono ar gelinės tekstūros, sugebėtų pašalinti nešvarumus, galbūt netgi makiažą (mums priimtiniau šalinti makiažą tam skirtomis priemonėmis, o tik tuomet nuplauti veidą prausikliu), bet nepaliktų nemalonaus tempimo arba riebumo jausmo. Viena geresnių inovacijų pastaraisiais metais – veido prausimui skirti aparatai, kurie turi šepetėlio pavidalo antgalį bei kuo puikiausiai draugauja su mūsų paminėtais veido prausikliais.

Jeigu nemėgsti, nebūtina naudoti prausiklio – juk prižiūrint save svarbu jausti malonumą. Yra daugybė makiažo valiklių, kurie efektyviai pašalina bet kokio tipo priemones, tačiau po jų rekomenduojame naudoti micelinį vandenį, nes būtent jis leidžia pasitikrinti, ar viską pašalinai, o smagiausia dalis ta, kad miceliniame vandenyje nėra sausinančių ar maitinančių ingredientų, tad tai yra optimalus pasirinkimas mišriai odai prižiūrėti. Prieš pirkdama pažvelk į ingredientų sąrašą ir paieškok drėkinančių sudėtinių dalių: glicerino, alantoino, sorbitolio, rožių vandens, agurkų ekstrakto ir kt., nes drėkinimo odai niekada nebus per daug.

Odos šveitimas

Apie jį ne šiaip sau tiek daug kalbama – ant odos per ganėtinai trumpą laiką susiformuoja negyvų ląstelių sluoksnis, kuris neleidžia odai deramai mėgautis visais kremų ar kaukių teikiamais privalumais, ilgainiui pati oda atrodo nesveika ir papilkėjusi. Pilingą yra būtina atlikti bent kartą per savaitę, o mišrią odą turinčios merginos bei moterys turėtų rinktis tokį produktą, kuris neturi grubių dalelyčių – geriausias pasirinkimas būtų priemonės su BHA arba AHA rūgštimis, nes jos būna lengvos it vanduo, tačiau vos per kelias minutes pašalina nereikalingą sluoksnį ir leidžia odai atsinaujinti.

Laikas kaukėms!

Visiems odos tipams rekomenduojama naudoti kaukes ne tik dėl malonių akimirkų, bet ir dėl to, kad per trumpą laikotarpį kaukės sugeba padaryti stebuklus. Mūsų rekomendacija yra daryti multimasking’ą – tai yra dviejų kaukių skirtingose zonose naudojimas vienu metu. T zonai, kuri linkusi riebaluotis ir pasižymi užterštumu, naudok valančią kaukę, kurios pagrindą sudaro mėgstamas molis arba juodoji anglis, o vietoms, kurios sausėja, naudok tai, kas drėkintų ir maitintų, geriausiai pasiteisins kreminės konsistencijos produktai.

Kartą per savaitę denk visą veidą lakštine kauke, kuri drėkintų ir atstatytų odą. Mūsų patarimas – tegul pastaroji būna papildyta ne tik glicerinu, vaisių ekstraktais, bet ir hialurono rūgštimi, efektyviai drėkinančia bei lyginančia raukšles.

Nuolatinis odos drėkinimas

Sutinkame, kad mišriai odai surasti tinkamą kremą keblu, tačiau nė viena dar neprašovė įsigydama drėkinančią priemonę, kuri tinkama tiek sausoms, tiek riebioms vietoms. Geriausia ieškoti tokio, kurio pagrindas yra vanduo, augalinis glicerinas, pasitarnaus ir alijošius, avižų ekstraktas, hialurono rūgštis, vitaminai C ir E, šlapalas ir kt.

Kremą naudoti būtina tiek ryte prieš makiažą, kad viskas dengtųsi lygiau ir veidas būtų laimingas, tiek vakare. Galima dengti net ir kiek storesnį sluoksnį, o dar geriau – pasižvalgyk geros naktinės kaukės, kuri padėtų odai atsinaujinti, subalansuotų sebumo išsiskyrimą, drėkintų.

 

Tokia galybė patarimų turėtų padėti priartėti prie optimalios odos būklės, kuri nuolatos džiugins ir nebekels jokių rūpesčių – tik prižiūrėk atidžiai ir būk dosni.​