Kaip prižiūrėti sausą odą?

Ar pastebėjai, jog moterys yra ypatingos – jos niekada nėra viskuo patenkintos?! Štai, turi garbanotus plaukus, bet labai nori tiesių ir atvirkščiai, liūdi, kad Tavo oda yra sausa, o taip norėtumei, kad bent kartą jos netemptų po prausimosi ar bent vieną dieną aprimtų ir būtų lygut lygutėlė? Mūsų šio straipsnio tikslas yra padaryti taip, kad iš naujo atrastumei savo odą, išmoktumei ja tinkamai pasirūpinti ir po kurio laiko negalėtumei atsidžiaugti. Ar tai įmanoma? O taip, nes pasidalinsime geriausiais mums žinomais patarimais ir šiek tiek pasikalbėsime apie ingredientus, kurie yra itin svarbus aspektas, renkantis bet kokią odos priežiūros priemonę.

naturalus kremai veidui

Kodėl Tavo oda sausa?
Pradėkime nuo Adomo ir Ievos, nes juk tokie turi būti patariamieji straipsniai. Tai štai, mieloji, žinok, jog yra tiesiog tūkstančiai priežasčių, kodėl gi oda yra, tampa sausa arba tiesiog sausėja.

Pirmuoju atveju tai jau nulemta ir nepasikeis, tokią turėsi visą gyvenimą – tikriausiai genetiška (ką paveldėjai iš tėvelių).

Kitu atveju po sausumu slepiasi dehidratacija – dėl to kalta aplinkos įtaka, netgi saulės ar orų kaita, Tavo sveikata arba… produktai, kurie yra visiškai netinkami odai prižiūrėti, dažniausiai turintys tokių ingredientų, kurių tikrai turėtumei vengti.
Oda nebegali pati sau pagelbėti, tad laikas Tau įsikišti ir ją kaip įmanoma labiau drėkinti bei maitinti, tačiau yra ir dar kai kas, ko galbūt nežinai.

Ką gali padaryti jau dabar pat?
Atsistok ir su mūsų pateiktu sąrašu nueik ten, kur sudėta visa Tavo odai skirtų priemonių kolekcija ir be gailesčio išmesk šias priemones:
– Sausinančius prausiklius. Palikti gali tik tuos, kurie yra švelnūs, kreminiai. Putų pavidalu nėra idealus pasirinkimas.
– Muilus. Tikime, kad ne tik veido oda, bet ir kūno oda yra linkusi į sausumą, tad atsisakyk šių negeruolių ir pakeisk juos tais, kurie nesausintų. Tik nedrįsk mums sakyti, kad…plauni veidą su muilu? Mesk lauk ir rask sau tinkamą prausiklį – juk gyvename 21-ame amžiue!
– Grubius šveitiklius. Sausai odai yra skirti kreminiai šveitikliai, o tie, kurie aštrūs gal ir nušveis odą, tačiau gali ją pažeisti ir netgi palikti žaizdelių.

Produktai, kurie privalo būti ant lentynėlės
Tau, turinčiai sausą odą, itin svarbu pasirinkti tinkamas priemones – toks odos tipas dažnai būna linkęs ir į jautrumą, tad privalai rinktis tokias, kurios nedirgintų, padėtų sunormalizuoti jos būklę bei pasiekti balansą. Tą padės pasiekti šie produktai:
– Drėkinantieji serumai ir kremai, kurie yra papildyti antioksidantais, ingredientais, kurie padedai odai atsistatyti. Itin populiarus hialuronas taip pat turėtų būti produktų sudėtyse (hyaluronic acid), nes jis yra identiškas odai drėkiklis. Nepamiršk tepti tiek rytais, tiek vakarais ant švarios odos. Primename, kad pirmiausiai tepame serumą, o tik tada kremą. Apart šių ingredientų, dar kreipk dėmesį į tai, ar produktas turi UV apsaugą – bent jau 30 SPF ar daugiau, nesvarbu, ar vasara, ar žiema, bet Tau ji yra reikalinga, kadangi padės odą apsaugoti nuo kenksmingų spindulių, sulaikys odoje drėgmę, ko pasekoje ji bus švelnesnė, lygesnė, o ką jau besakyti, kad ir raukšlės kur kas vėliau pasirodys.
– Švelnus veido šveitiklis. Tikrai žinai, kad odos šveitimas yra būtina procedūrą, kurią turi atlikti bent kartą per savaitę, bet ne daugiau nei 2 kartus. Šveitikliai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir nešvarumus, tad atveri duris odos atsinaujinimui, geresniam priemonių įsigėrimui ir pasisavinimui. Svarbu, kad jie būtų švelnūs ir skirti sausam odos tipui, kaip ir minėjome aukščiau, kreminiai ir be aštrių dalelių, tačiau drąsiai gali išbandyti ir populiariuosius rūgštinius pilingus, yra netgi tokių, kurių nereikia nuplauti ir jie darbuojasi per naktį.
– Aliejai. Pamilk juos, nes tai iš gamtos gaunama labai gera dovana, kuri puikiausiai pasiteisins tiek veido, tiek kūno odos priežiūrai, tik štai būk atidi rinkdamasi kas kam – štai kokosų aliejus nebus geriausias pasirinkimas, nes kimš poras. Geriau išbandyk alyvuogių, kanapių ar avokadų aliejus, kurie idealiai pasirūpins Tavimi. Dar vienas, labai į temą patarimas – aliejai kuo puikiausiai tinka makiažo nuvalymui, įskaitant ir vandeniui atsparias priemones! Išbandyk ir tikrai tikime, kad nenusivilsi.
– Kaukės. Jas rekomenduojame turėti dvi ir naudoti pamainomis – vieną kartą per savaitę drėkinančiąją, kuri papildys odą visomis reikalingomis medžiagomis ir giliai sudrėkins, o sekantį kartą – maitinančiąją, kurioje būtų natūralių aliejų, sviestų ar idealiausių sausai odai pasiteisinančių kaprilo/kaprio trigliceridų. Labai jau čia moksliškai prabilome, bet pastarasis ingredientas gali puikuotis kiekvienoje priemonėje, nes jis idealiausiai gydo, sulaiko odoje drėgmę ir daro dar daug stebuklingų dalykų.

Patarimai, kaip prižiūrėti sausą odą:
Taip, tokių patarimų tikrai yra ir nekantraujame jais pasidalinti – trumpučiai, bet labai aiškūs:
– Naudok šiltą vandenį, jokiu būdu kraštutiniškai šalto ar karšto, nes abiem atvejais pakenksi odai, ją išsausinsi.
– Būdama patalpoje, kurioje oras yra kondicionuojamas arba šildomas, turėk po ranka drėkinamąjį purškiklį, terminį vandenį arba hidrolatą, kas valandėlę apipuršk veidą (nebijok, makiažas nepabėgs), kad padėtumei odai išlikti subalansuotai.
– Drėkink orą. Labai jau buitiškas patarimas, bet toks aparatas, kuris garina vandenį, gali būti naujasis atradimas, kuris labai atsilieps teigiamai odos būklei.
– Nakčiai tepk storesnius sluoksnius tiek rankų, kūno kremų, tiek veido, taip pat rekomenduojame išbandyti ir naktines kaukes, kurios ryte leis džiaugtis lygia oda.

Tiek mūsų idėjų ir patarimų, kurie turėtų būti veiksmingi, jeigu tik klausysi. Rūpinkis ir mylėk save, nepamiršk ir pasilepinti!

rekomenduojame