5 būdai, kaip kenki savo odai pati to nežinodama

Atrodo, kad niekuo labiau nesirūpiname labiau nei savo oda – net parduotuvių lentynos nukrautos įvairiausiomis naujienomis su žadą atimančiais ingredientais, kuriuos įsigijus ir pradedant tepti ant veido, sutrinkame, kartais pasijuntame net nemaloniai, blogiausia – supykina. Perkam ir naudojam, tačiau niekas nesikeičia, o tuomet susimąstome ir apie tą, ką mums kartoja veganė draugė – “esi tai, ką valgai” – gerai, atsisakėm ir mėsos, cukraus, nes taip antros eilės tetulytė patarė, netgi jogos treniruotės tapo norma, kadangi stresas yra pasaulio blogis. Ir… Kodėl Tu dar nesi gražuolė? Tiek laiko skirdamos visiems dalykams, nesusimąstome apie tai, ką naudojame, apie tai, kad sportuodamos skatiname organizmą dirbti, laikantis dietų – jį valytis. Apie viską trumpai ir apie tai, kas kenkia mūsų odai to net nežinant.

veido odai kenkiame
Keisk veido priežiūros rutiną – jei ji nepasikeitė per pastaruosius metus, oda tikrai išlepo ir priprato prie naudojamų priemonių bei neatrodo taip tobulai, kaip anksčiau – ilgainiui naudojamos tos pačios priemonės gali persotinti Tavo odą ir ji pasikeis į blogąją pusę. Štai Tau dar vienas pavyzdys, kad kenki savo odai to nežinodama – nepamiršk, jog oda irgi yra gyvas organas, kuriam reikia įvairiausių vitaminų skirtingais metų laikais, o ką jau kalbėti apie tai, kad metai bėga greitai ir tas kremas nuo spuogų, kurį naudoji, yra visiškai nebereikalingas, nes turėtumei susimąstyti apie odos drėkinimą ar maitinimą. Pažvelk į veidrodį ir “pasikalbėk” su oda ją stebėdama.

Vienas populiariausių ir žinomiausių kenkimų sau – tai gyvenimas mieste. Taip, mes irgi mylime naktinį gyvenimą, tačiau ilgainiui pavargsti ne tik Tu, bet ir oda. Pasaulio oro užterštumus tikrai paveikia odą ir organizmas kaupia toksinus, tad norint viską pašalinti ne, neliepiame išsikraustyti į vienkiemį – reikėtų tik retkarčiais kelias dienas pasilaikyti dietos, kuri viską išvalytų iš organizmo, kas atsilieps ir visai kūno odai. Jei per sunku laikytis dietos, pasilepink “epsom” druskos, kupinos mineralų, vonia ir aplikuok priemones, kurios papildytos vitaminais, omega rūgštimis, cinku ir antioksidantais.

Nuvertinome ir saulės žalą, apie kurią verta pasikalbėti – ji ne tik sendina odą, ypatingai po nesaugių saulės vonių, bet ir kelia grėsmę susirgti vėžiu. Skamba labai baisiai, ar ne? Nieko naujo čia nepasakysime, tik priminsime – priemonės su SPF apsauga yra būtinos ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais, kuomet saulė būna aktyvi. Juk nieko blogo neatsitiks, jei skyrusi minutę kremo aplikavimui, apsaugosi odą, taip? Tiesa, gal ir paslaptis, tačiau pats laikas ją atskleisti – visos priemonės, kad ir kokio dydžio SPF būtų ir ką berašytų ant pakuotės, apsaugo nuo saulės tik dvi valandas, tad po jų aplikuok viską iš naujo.

Daugelis jau pradeda atkreipti dėmesį į tai, kas rašoma mažomis raidytėmis ant pakuotės nugarėlių – ingredientų sąrašą. Viskas parašyta išvestine lotynų – anglų kalba ir atrodo, kad viskas padaryta taip, kad kuo sunkiau suprastume, bet patikėk mumis – viskas nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje neaptarinėsime gerųjų ir blogųjų ingredientų. Mūsų patarimas toks – atkreipk dėmesį į pirmus 5 ingredientus, kurie pasakys visą tiesą apie tai, ką perki.

Pabaigai pasilikome tai, kas nemaloniausia, bet taipogi labai kenkia odai, nors taip iš pirmo žvilgsnio neatrodo – pačioms liūdna, tačiau taip yra – ilgos maudynės karštoje vonioje ar duše. Aukštos temperatūros vanduo praktiškai apnuogina pirmąjį odos sluoksnį, epidermį, ir tai išsausina odą, o didžiausiam košmare sukelia ir žvynelinę. Vos tik pastebi, jog oda paraudo – pats laikas baigti maudynes ir kaip įmanoma greičiau aplikuoti ant kūno bei veido drėkinamąsias ar maitinamąsias priemones.

Manome, jog ir Tu kartais pagalvoji, kad šie laikai tikrai baisūs – atrodo, kad ir ką bedarytume, viskas kenkia ir nėra mums naudinga, bet jei įsivaizduosi, kad Tu ir Tavo organizmas yra geriausia draugė, kurią labai myli, ne tik pradėsi ja geriau rūpintis, bet ir norėsi ją pažinti, suprasti kas patinka, o kas ne ir ilgainiui jūsų draugystė bus tokia, kokios norėtų visos.