Kodėl skaistalai yra kiekvienos kosmetinės must have?

Skaistalai – dažnai nepelnytai ignoruojama makiažo priemonė. Jeigu 2018-aisiais jau žinome, kaip naudotis kontūravimo ar spindesio suteikiančiomis priemonėmis, skaistalai – vis dar galvos skausmas. Ar juos teptis išsišiepus, ant paties skruostų vidurio? Kokią spalvą rinktis? Naudoti blizgius ar matinius?

IMG_1683

Iš tikrųjų skaistalų naudojimas nėra sudėtingas procesas. Jų paskirtis – sugrąžinti veidui gyvybingumą, suteikti sveikos (įraudusios) odos atspalvį, o kartais – net ir modeliuoti veidą. Tereikia išsiaiškinti, kas ir kodėl tinka būtent Jums.

Drapingo sugrįžimas
Ryškiojo 8-ojo dešimtmečio skaistalų tendencija drapingas išgyvena atgimimą. Drapingas – tai kontūravimas skaistalais, kai skaistalų spalva įsilieja į kontūravimą ir akių šešėlius. Žinoma, šiandien ši tendencija – daug subtilesnė, tačiau įkvėpimo iš praeities tikrai verta pasisemti. Tuo labiau, kad gamintojai nieko nelaukdami reaguoja į šią pasaulinę madą ir mums siūlo įvairiausių pavidalų skaistalus, belieka tik išsirinkti ir džiaugtis.

Apie tekstūrą
Nors skaistalai – dekoratyvinės kosmetikos gaminys, norint pasirinkti sau tinkamiausius, teks pagalvoti apie savo odos tipą. Ar ji – riebi, o gal priešingai – išsausėjusi, praradusi gyvybingumą? Sausai odai labiausiai tiks ir natūraliausiai atrodys kreminio arba pieštukinio pavidalo skaistalai: jie tolygiai sklaidosi ant odos, išsaugo jos drėgmę ir nesuteikia to sauso pudros efekto, kuris „guli“ ant odos. Bet sausos presuotos ar birios priemonės idealiai tiks riebiai odai: taip suteiksi veidui matiškumo.

Apie spalvas
Makiažas – tai taisyklės, kuriose…taisyklių nėra. Tiksliau, tu diktuojate savas taisykles! Todėl ir skaistalų spalva – tavo pasirinkimas: rožiniai, rusvi, perskiniai, alyviniai – derink prie likusio makiažo ir progos. Universaliausias – persiko atspalvis: būtent tokie tonai papilkėjusiam veidui suteikia gaivumo, gyvybingumo efektą. Rinktis matinius ar blizgius? Vėl – tavo pasirinkimas: jei nori skaistalų ir highlighterio viename, tuomet rinkis blizgius. Tiesa, tokie skaistalai dažniausiai būna mažesnės pigmentacijos, todėl idealiai tinka skaistalų naujokams: išvengsi priemonės padauginimo ir netolygaus paskirstymo.

Kaip naudoti?
Pamiršk skaistalų tepimą ant šypsantis iškylančio skruosto. Nustosi šypsotis – skruostas nusileis, o su juo žemyn „važiuos“ ir skaistalai – nė vienas nenorime anksčiau laiko suglebusio (kad ir vizualiai) veido! Todėl skaistalus tepk vos vos žemiau iškiliausios skruostų vietos kryptimi link ausies – taip išvengsi „lėlės žandų“ efekto ir skaistalai atrodys skoningai.

Verta paieškoti!
Ypač natūraliai atrodantį skaistalų efektą suteikia baked tipo skaistalai su marmurinio paviršiaus efektu. Tai kreminės priemonės, kurios buvo paveiktos karščiu ir išdžiovintos iki sausos pudros pavidalo. Tačiau tokios priemonės išsaugo tolygų kreminiams gaminiams būdingą sklaidymąsi ir suteikia papildomą spindesį.

 

Tinkami įrankiai
Ne mažiau nei patys skaistalai svarbus ir šepetėlis, kuriuo juos tepsi. Šepetėlis turėtų būti vidurinio dydžio, purus, gali būti šiek tiek kirstas. Nesusigundyk pirkti itin puraus, bet didelio  šepetėlio – tokiu bus sunku kontroliuoti priemonės dengimą ir netyčia gali skaistalų padauginti.

 

Vytautė Žališkeviciūtė
http://vytine.blogspot.lt/