Prieš kelias minutes sužinojote, kad už pusvalandžio jūs laukiama labai svarbiame dalykiniame susitikime? Lyg tyčia namuose dingo vanduo? O gal svarstote, kaip teks išsisukti ilgoje kelionėje, jei nebus galimybės išsitrinkti plaukų? Visais šiais atvejais į pagalbą jums atskubės sausas šampūnas. Taigi, kas jis toks, kaip naudoti ir kuo šis grožio industrijos stebuklas ypatingas?
Sausas šampūnas – tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei, paprastai daug dirbančiai ir visur skubančiai moteriai. Jis lyg pirmoji pagalbos priemonė, kai norima atrodyti puikiai, bet nėra galimybės išsiplauti galvos. Tačiau kaip tai padaryti sausu šampūnu ir juolab be vandens?
KAS JIS TOKS?
Iškart jus nuraminsime: baimintis sausame šampūne esančių cheminių sudedamųjų dalių nederėtų. Daugeliu atvejų šios grožio priemonės pamatas – augalinės kilmės absorbentai: baltasis molis, avižų ekstraktas, ryžių ir kukurūzų miltai, krakmolas, kakavos milteliai ir t. t. Maža to, į sauso šampūno sudėtį būna įtrauktas kaolinas, silicis ir pudra. Neretai jį papildo cheminiai sintetiniai komponentai, pasižymintys puikiomis absorbuojančiomis (riebalus sugeriančiomis) savybėmis. Be abejonės, grožio kūrėjai sausojo šampūno sudėties nepamiršta papildyti eteriniais aliejais, kondicionavimo, kvapiosiomis medžiagomis ir antibakterinėmis sudedamosiomis dalimis. Tačiau įsidėmėkite – sausas šampūnas nėra mums įprasto šampūno pakaitalas!
KAIP TINKAMAI NAUDOTI?
Sausas šampūnas paprastai purškiamas ant riebių plaukų šaknų. Purškimo atstumas – 30–40 centimetrų. Iš pradžių pirštais masažuokite plaukus prie šaknų, paskui, jog pasiektumėte maksimalų efektą, tolygiai paskirstykite šampūną per visą plaukų ilgį.
Pasak profesionalių kirpėjų, sausą šampūną patogiau naudoti trumpaplaukėms ar vidutinio ilgio plaukų savininkėms, o ilgaplaukėms gerokai sunkiau seksis iššukuoti šio šampūno daleles.
Kad absorbentai gerai sugertų riebalus ir nešvarumus, užpurškusios šampūną palaukite 2–3 minutes. Laikui pasibaigus, pašalinkite sausą priemonę trindamos galvą paprastu rankšluosčiu, tiksliau – elkitės taip, lyg būtumėte ką tik išsitrinkusios plaukus įprastu šampūnu. Vėliau masažuojamosiomis šukomis iššukuokite šampūno likučius. Pasak profesionalių kirpėjų, sausą šampūną patogiau naudoti trumpaplaukėms ar vidutinio ilgio plaukų savininkėms, o ilgaplaukėms gerokai sunkiau seksis iššukuoti šio šampūno daleles.
Pasirinkusios sausąjį plaukų „plovimo“ būdą, jūsų plaukai atrodys ne tik lyg ką tik išplauti, bet ir purūs, didesnės apimties. Vis dėlto piktnaudžiauti šia priemone nederėtų, nes, grožio specialistų teigimu, paprastas šampūnas kur kas geriau išplauna plaukus ir neužkemša porų kaip sausasis (neleidžia galvos odai kvėpuoti). Kokios per dažno sauso šampūno naudojimo pasekmės? Jums tektų stoti į kovą su pleiskanomis, kurių, žinia, nėra taip paprasta atsikratyti.
PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI
Sausas plaukų šampūnas turi privalumų ir trūkumų, tačiau įsidėmėkite, kad galutinis rezultatas, kaip jūsų plaukai atrodys po „plovimo“ procedūros, priklauso nuo naudojamos priemonės, jūsų plaukų būklės ir spalvos.
Gerosios sauso šampūno savybės:
- Jis, palyginti su įprastu šampūnu, nenuplauna plaukų spalvos.
- Sausą šampūną drąsiai galima naudoti po plaukų tiesinimo keratinu.
- Plaukus lengviau iššukuoti.
- Sutaupoma nemažai laiko, kad plaukai atrodytų gražūs ir švarūs.
- Atgaivina ir iškvėpina plaukus, panaikina nemalonius kvapus, ypač jei jūsų plaukai sugėrė į save, tarkime, dūmų ar prakaito kvapą.
Blogosios sauso šampūno savybės:
- Kartais sausas šampūnas pernelyg intensyviai kvepia visą dieną.
- Dėl piktnaudžiavimo plaukai netenka natūralaus blizgesio ir gali atrodyti lyg sausi.