Platininė blondinė: įkvėpimas, pasiruošimas, priežiūra

Susigundyti praūžiančiais mados vėjais yra taip paprasta, ypač toms, kurios jau yra ne kartą dažiusios plaukus! Platininiai ar visiškai pilki plaukai taip vilioja visas stileivas, tačiau yra dalykų, kuriuos reikėtų žinoti prieš pasiryžtant drastiškai šviesinti plaukus.

maza

Iš kur pasisemti įkvėpimo?

Bene žinomiausia pasaulyje platininė blondinė dar ir dabar tebėra Marilyn Monroe – tenka pripažinti, jog ši moteris paliko ryškų pėdsaką ne tik kino, bet ir mados industrijoje, tačiau juk ne tik ji mus įkvepia? Jau keletą sezonų platininė plaukų spalva nesitraukia iš prožektorių šviesos. Priešingai, ją renkasi  vis daugiau įžimybių, pavyzdžiui, Katy Perry ar Jennifer Lawrence, o internete galima rasti tūkstančius nuotraukų, kuriose merginos itin šviesiais plaukais atrodo stulbinančiai ir stilingai. Galbūt šiai tendencijai įtakos turi ir tai, jog su šviesiais plaukais yra siejamas žaismingumas bei gyvybingumas.  Reikia pripažinti, jog ta mergina, kuri nusidažė plaukus šviesiai, tikriausiai nebegrįš prie tamsių tonų. Šviesiaplaukė visada susilaukia dėmesio ir gatvėje patraukia praeivių žvilgsnius, tad jei jau ruošiesi tapti blondine, šį sezoną tapk platinine blondine ir išversk visus iš koto! Jei trūksta įkvėpimo, mes galime tau padėti.

1 2 2 6 7 11Pasiruošimas
Balinimo metu yra suardomas natūralus plauko pigmentas, jis praranda spalvą. Gautas rezultatas gali būti galutinis arba tarpinis variantas prieš dažant kita spalva. Kanagi toks dažymas yra tikrai sudėtingas procesas, rekomenduojame nedaryti to namie – pasikliaukite profesionalais, nes geras specialistas žinos, kiek balinimo jūsų plaukai gali pakelti. Šviesią šalto atspalvio spalvai pasiekti kartais gali reikėti daugiau nei dviejų etapų ir šviesinimas gali smarkiai pažeisti plaukus, todėl jų priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį.

bleach1

  • Lengviausia yra nubalinti natūralius, niekada nedažytus plaukus, o juos jau dažančios merginos turėtų atsisakyti šios procedūros bent 6 mėnesiams prieš balinimą.
  • Po balinimo plaukai neišvengiamai išsausės, todėl reikia rūpintis, jog jie būtų pamaitinti, sveiki ir stiprūs dar prieš pokyčius – kondicionieriai, kaukės ir aliejai turėtų būti naudojami dažniau nei galbūt tai buvo daroma įprastai.
  • Prieš dažant, patartina plaukų neplauti dvi paras, nes natūraliai išsiskiriantys riebalai gali padėti apsaugoti skalpo odą nuo suerzinimo ir pažeidimų.
  • Pasiruoškite, jog gali tekti nukirpti šiek tiek plaukų. Plaukų galiukai ir taip visada būna labiausiai pažeista dalis, nes nuolatos lūžinėja ir skilinėja, todėl po tokio dažymo gali reikėti nukirpti kelis centimetrus, ypač, jei plaukai jau buvo dažyti.

Balintų plaukų priežiūra

Niekam ne paslaptis, jog dažyti plaukai reikalauja daug intensyvesnės priežiūros nei natūralūs. Lygiai taip pat kaip skirtingiems odos tipams prižiūrėti reikia skirtingų kremų bei prausiklių, taip skirtingomis spalvomis dažytiems plaukams reikia skirtingų priežiūros priemonių. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti, norint išsaugoti platininę ar pilką plaukų spalvą:

  • Šampūnai be sulfatų. Visų pirma, kasdienei priežiūrai reikėtų rinktis spalvą saugančius šampūnus bei kondicionierius be sulfatų. Sulfatų turinčios plaukų priežiūros priemonės gali nudažyti juos geltonai ir panaikinti taip sunkiai išgautą šaltą atspalvį.
  • Violetinis šampūnas. Kartą per savaitę yra patartina naudoti violetinės spalvos šampūną, nes jis padeda išlaikyti šaltą atspalvį ir panaikina geltonį.
  • Plaukų kaukės. Plaukus būtina palepinti intensyviai maitinančiomis kaukėmis, turinčiomis proteino, kurios suteikia plaukams žvilgesio, juos sustiprina ir švelnina. Taip pat verta kartą per dvi savaites išbandyti ir kokosų aliejų, nes jis yra visų plaukų geriausias draugas!
  • Aliejai kasdienei priežiūrai. Plaukus pažeidžia ne tik dažymas, bet ir jų formavimas, temperatūrų kaita ir kiti įvairūs išoriniai veiksniai, todėl plaukų galiukų aliejai bei serumai taip pat turėtų atsidurti šalia visų kitų plaukų priežiūros priemonių.