Riebi veido oda ir jos priežiūra

Riebi veido oda yra dovana, nors tikime, jog tikrai taip negalvoji, ypač jei nepatinka, kad makiažas neišlieka taip ilgai ir veidas pradeda blizgėti vos po kelių valandų. Galime pradžiuginti vienu faktu – būtent riebi oda pradeda kur kas vėliau raukšlėtis ir senti, tad ilgiau išliksi jauna! Mes esame paruošusios krūvą patarimų, kurie tikrai turėtų padėti sumažinti išsiskiriantį sebumo kiekį ir odai išlikti švaresnei, tapti subalansuotai, priartėti prie išsvajotos matinės odos.

riebioda

Švara yra svarbiausia užduotis

Nors riebi oda turi savų privalumų, pažvelkime į veidrodį iš arčiau – užsikimšusios poros tikrai nėra džiuginantis reikalas, ypač smakro ir nosies zonose, tad privalome to išvengti teisingai. Vienas pagrindinių produktų yra veido prausiklis, o jį turi pasirinkti labai atidžiai. Riebios odos jokiu būdu nereikia sausinti ir plauti su aštrių ingredientų turinčiomis priemonėmis. Pirmiausia, reikėtų atsisakyti produktų, kurių sudėtyje yra  SLS’o (sodium laureth sulfate), keliančio putojimą ir sausinančio odą, jis dažniausiai rikiuojasi antroje ingredientų sąrašo vietoje. Vietoje jo reikėtų ieškoti kur kas saugesnio ingrediento – coco glucoside, kuris nesausins odos, bet idealiai ją išvalys.

Odą privaloma plauti du kartus – ryte, kai pašaliname naktinio kremo likučius, ir vakare, nuvalius makiažą. Žinoma, galima rinktis ir tokį prausiklį, kuris iš karto šalina makiažą, tačiau greičiausiai veidą tektų juo prausti du kartus, kol būtų pašalintas visas makiažas, o kas per daug, tas nesveika. Mūsų mažas patarimas – rinkis putų ar gelio pavidalo prausiklius, bet ne kreminius.

Tos, kurios nemėgsta prausiklių, drąsiai gali rinktis populiariuosius micelinius vandenis, kurie efektyviai šalina visus nešvarumus, o geriausia, kad juose nėra sausinančių ingredientų. Tikra tiesa, kad rinka yra perpildyta miceliniais vandenimis, bet mūsų užduotis juk išsirinkti tą, kuris ne tik valo, bet ir suteikia papildomos naudos. Peržvelgusi ingredientų sąrašą, paieškok ir drėkinančiųjų sudėtinių dalių: glicerino, alantoino, sorbitolio, rožių vandens, agurkų ekstrakto ir kt. Taisyklė ta pati – valome du kartus per dieną be jokių išimčių tol, kol oda lieka idealiai švari, o tai visada galima patikrinti vatos padeliu.

The Konjac Sponge Konjac Facial Puff Sponge with Purifying Bamboo Charcoal Veido kempinėlė su bambuko anglimi

The Konjac Sponge Konjac Facial Puff Sponge with Purifying Bamboo Charcoal Veido kempinėlė su bambuko anglimi

Kaukių svarba

Kaukės yra skirtos ne tik tam, kad pasilepintume ir skirtume laiko sau, bet ir tam, kad efektyviai išvalytume bei sudrėkintume odą. Mūsų rekomendacija būtų naudoti jas du kartus per savaitę. Vieną kartą drėkinančią – riebiam odos tipui ne itin tinka kreminio pavidalo priemonės, todėl geriau rinktis šiuo metu itin išpopuliarėjusias lakštines kaukes, kurios ir drėkina, ir papildo veidą reikalingomis medžiagomis. Kita kaukė, kuri yra tiesiog privaloma – valanti. Kaip jau buvo minėta anksčiau, poros teršiasi, tad jų švaros palaikymas yra itin aktualus. Puikiausiai pasidarbuos ta, kurios pagrindą sudaro molis arba juodoji anglis – pasirinkimas itin platus, tad įsigyk priimtiniausią!

Idealaus kremo paieška

Tai yra labai sunki, bet išsprendžiama užduotis. Tikime, kad rasti idealiai sau tinkantį tikrai užtruks, tad pateikiame keletą gairių, kurios padės paieškose. Svarbiausia, kad veido kremas būtų be jokių sausinančių ingredientų, ypač be alkoholio, kuris yra itin dažnai sutinkamas būtent riebiai odai skirtose priemonėse. Idealus kremas turi būti drėkinantis, nes odai trūksta vandens, lengvos konsistencijos ir be jokių aliejų sudėtyje. Pagrindas turėtų būti vanduo, tobulai drėkinantis glicerinas, alijošius, hialurono rūgštis, vitaminai C ir E ir kt.

Kremą naudoti būtina tiek ryte prieš makiažą, kad viskas dengtųsi lygiau ir oda būtų patenkinta, tiek vakare, galima dengti net ir kiek storesnį sluoksnį. Kiekvienam kremui suteik šansą – dvi savaites naudok ir nuožulniai stebėk rezultatus, odos reakciją ir, jei nekelia jokių gerų emocijų, oda labiau riebaluojasi arba apskritai visa būklė blogėja, kaip mat keisk ir ieškok tinkamesnio.

Be pilingo – nė savaitės

Odos šveitimas yra itin reikalinga procedūra, kuri turi tapti rutina – riebią odą rekomenduojame šveisti du kartus per savaitę, geriausia duše, kai oda suminkštėja ir poros atsiveria, prieš pat naudojant veido kaukę. Galima rinktis šiek tiek grubesnės konsistencijos prausiklį, tačiau judesiai turėtų būti švelnūs, nes intencyvus trynimas gali pažeisti odą ir pabloginti jos būklę. Itin populiarūs šiuo metu yra rūgštiniai pilingai, kurie primena gelį ar serumą – juos tereikia užtepti, palikti kelioms minutėms ir pašalinti. Nė nereikia stengtis, nes priemonės pačios veikia ir pašalina negyvą odos ląstelių sluoksnį.

šveitimas

Geriausi mūsų patarimai

Kadangi jau aptarėme svarbiausius aspektus, liko tik paminėti paskutiniuosius:

  • Jeigu oda yra probleminė, linkusi į aknę, geriausias sprendimas yra kreiptis į kosmetologę, kuri padės pašalinti šią problemą ir rekomenduos tau tinkančią priemonę.
  • Prausk odą šiltu vandeniu, venk kraštutinumų. Susidraugauk su oda – stenkis ją mylėti ir lepinti, tačiau leisk ir keletą dienų pailsėti – tegul bent vieną dieną per savaitę būna be jokių priemonių!
  • Bent kartą per pusę metų atlik giluminį veido valymą, kurio metu specialistė pašalina visus nešvarumus iš porų. Skaudės, bet verta investuoti į gražią ir sveiką odą.
  • Lepinkis vandeniu – gerk daug vandens ir naudok hidrolatus veido odos priežiūrai.

Vadovaujantis šiais patarimais, oda turėtų tapti pastebimai gražesnė vos per keletą savaičių, tad nieko nelauk ir pradėk keisti savo įpročius dabar!