Plaukų priežiūra pavasarį: kaip atgaivinti ir sustiprinti?

Pavasaris yra džiuginantis metų laikas po šaltos žiemos, tačiau jis atneša visą eilę problemų bet kokio tipo plaukams. Todėl jiems per žiemą padarytą žalą reikia atstatyti tinkama priežiūra. Po šaltojo sezono teikiant tinkamą dėmesį plaukams galima vėl atgaivinti plaukų folikulus. Kaip bebūtų, dauguma žmonių per atšiaurius žiemos mėnesius gerai nesirūpina savo plaukais, todėl pavasarį pastebi, kad jų plaukai tampa trapūs ir sausi, o galiukai pradeda skilinėti. Norint, kad jie vėl būtų gražūs, tiesiog būtina juos atgaivinti.

plauku prieziura

Kas gali pavasarį pažeisti plaukus? 

Kai kurie iš pagrindinių veiksnių, kurie prisideda prie plaukų pažeidimų pavasarį, užsilikusių žiemos padarinių, yra vėjas, drėgnumas ir netgi karštis.

  • Pučiant pavasariniam vėjui plaukų galiukai ima skilinėti, išsišakoti. Plaukai įgauna statišką išvaizdą, kurios niekas nemėgsta. Tai žinoma dar labiau kenkia jau pažeistiems plaukams. Jeigu jie natūraliai linkę į šiurkštumą, vėjas juos padaro dar šiurkštesniais.
  • Drėgnumas po sausos žiemos taip pat nepadeda plaukams. Plaukai tampa plokšti ir niūrūs. Labiausiai nuo pavasarinio drėgno oro kenčia tiesūs plaukai. Nuo pavasarinio lietaus plaukai tampa pasišiaušę – tokį patį rezultatą suteikia senesnio tipo plaukų džiovintuvai. Rekomenduojama įsigyti kokybišką, profesionalų plaukų džiovintuvą.
  • Karštis yra kitas pavojingas veiksnys plaukams po žemos žiemos temperatūros. Nors pavasarį nebūna didelių karščių, tačiau oras tampa žymiai šiltesnis nei plaukai buvo pripratę per pastaruosius tris mėnesius, o tai atveria plaukų kutikules, kas vėlgi daro įtaką išsišakojusių plaukų galiukų susidarymui. Plaukai tampa trapesni ir pilkesni.

Patarimai, kaip prižiūrėti plaukus pavasarį

Jei žiemą plaukai buvo apleisti, jų sveiką išvaizdą visada galima atstatyti pavasarį su šiek tiek priežiūros.

Apsikirpus reikėtų naudoti specialias plaukų galiukų stiprinimui skirtas priemones, kurios toliau juos apsaugo nuo skilinėjimo ir išsišakojimo.

Plaukų galiukų priežiūra. Turbūt dauguma žmonių susiduria su išsišakojusiais plaukų galiukais ir paprasčiausias būdas su tuo kovoti yra nueiti į grožio saloną, kur pakirpus plaukus jais būtų atsikratyta. Aišku priklausomai nuo plaukų galiukams padarytos žalos skirsis ir plaukų ilgis, kurį reikėtų pakirpti. Be to, apsikirpus reikėtų naudoti specialias plaukų galiukų stiprinimui skirtas priemones, kurios toliau juos apsaugo nuo skilinėjimo ir išsišakojimo.

Intensyvus plaukų gaivinimas. Po sunkios ir atšiaurios žiemos kiekvieno tipo plaukams reikalingas atgaivinimas juos giliai drėkinant kondicionierių, plaukų kaukių ir įvairių kitų puoselėjimo priemonių pagalba taip panaikinant per žiemą susidariusį jų išsausėjimą.

Apsauga nuo vėlimosi. Su plaukų statiškumu galima kovoti naudojant priemones nuo plaukų vėlimosi ir drėkinamuosius kondicionierius. Priemonė nuo plaukų vėlimosi juos apsaugo, drėkina, taip pat ramina bei, palengvina jų iššukavimą. Kondicionierius padidina plaukų kutikulių drėgmės lygį, atgaivina ir maitina plaukus. Tuo pačiu sugrąžina plaukų blizgesį, kurio trūko žiemos metu.

Tinkamas šepetys – būtinas! Nežalokite plaukų įprastais šepečiai, galima rasti daugybę inovatyvių priemonių besivelentiems plaukams – „Tangle Teezer“, „Dessata“, „Wet Brush“, „Macadamia No Tangle“.

Tinkamas džiovintuvas. Svarbu pabrėžti ir tai, kad išsiplovus galvą reikėtų naudoti tik gerą plaukų džiovintuvą. Venkite senų tradicinių modelių, kurie tik pašiaušia plaukus. Geras džiovintuvas turėtų pabrėžti plaukų blizgesį ir tuo pačiu padaryti juos lengviau valdomus.

Apsauga nuo karščio. Priemonės nuo karščio – labai naudingos, jei bent kelis kartus per savaitę plaukus alinate elektrinėmis formavimo priemonėmis.

rekomenduojame