Ar plaukų šampūnas nuo pleiskanų padės?

Ar ir Jūs manote, kad specialus plaukų šampūnas yra pirmoji pagalba nuo pleiskanų? Pleiskanos gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių, tokių kaip stresas, pasikeitęs klimatas, nesveika mityba, nuovargis, netgi kosmetikos priemonių naudojimas. Todėl atsiradus pirmosioms pleiskanoms, pirmiausia reikia tinkamai įvertinti situaciją, kad žinotumėte, griebtis specialaus šampūno ar keisti gyvenimo būdą?

sampunas nuo pleiskanu

Kas yra kas?

Dažnai merginos labai pasimeta pamačiusios, jog plaukuose atsirado pleiskanų. Kartais tai siejama su gėda ar prasta higiena, tačiau taip tikrai nėra ir jei Jūs tai žinote, tai tikrai žino ir Jūsų pažįstamos. Ar reikia griebtis šampūno nuo pleiskanų, Jums gali atsakyti specialistas arba Jūs pati. Tereikia įvertinti, kokios pleiskanos atsirado. Jeigu pleiskanos yra pavienės, jos byra ir yra sausos, greičiausiai tai yra ne liga ar odos problema, o tiesiog Jūsų odos reakcija į aplinkos poveikį.

Jeigu pleiskanos yra pavienės, jos byra ir yra sausos, greičiausiai tai yra ne liga ar odos problema, o tiesiog Jūsų odos reakcija į aplinkos poveikį.

Tačiau jei pastebite, kad susidariusios pleiskanos yra riebios, jas sunku atskirti vieną nuo kitos, jos įsikibusios į plaukus, tuomet verta susirūpinti ir kreiptis pas dermatologus patarimo.

Kaip reaguoti?

Skirtingiems pleiskanų tipams taikomi skirtingi gydymo būdai ir tai nebūtinai yra plaukų šampūnas. Jei pleiskanos yra odos ligos priežastis, tinkamus patarimus ir gydymo variantus Jums papasakos gydytojas. Tuo tarpu jeigu pleiskanos yra tik reakcija į kitas priemones, gydymas gali užtrukti vos kelias dienas. Pirmiausia pabandykite pakeisti šampūną ir stebėkite, ar po kelių plovimų pleiskanos išnyks. Jei ne, pakeiskite ir balzamą. Dažniausiai po šių eksperimentų pleiskanos pasišalina ir nebeatsinaujina.

Sausos pleiskanos, kaip reakcija į kosmetiką gali reaguoti kai:

  • per ilgai naudojate vieną šampūną,
  • per dažnai keičiate šampūną,
  • naujas plaukų šampūnas netinka Jūsų plaukų ar odos tipui,
  • naudojamos priemonės yra nekokybiškos,
  • esate alergiška, kai kurioms priemonių sudedamosioms dalims.

Jeigu jau specialistas pataria naudoti šampūną nuo pleiskanų, arba manote, kad tai paskutinis pagalbos šauksmas, atminkite, jog ši priemonė privalo būti naudojama pagal griežtas taisykles. Pirmuosius kartus šampūną naudokite 2-3 kartus per savaitę. Tai reiškia, kad galvą plauti galite ir dažniau, tačiau šampūnas neturi būti naudojamas kiekvieną kartą trenkant plaukus. Kai pamatysite, kad situacija gerėja, plovimą su specialiu šampūnų retinkite ir galiausiai visiškai nutraukite, kad plaukai nepriprastų ir vėl nepradėtų pleiskanoti oda.

rekomenduojame