Skilinėjantys plaukų galiukai: kaip atsikratyti bei apsisaugoti?

Pradėkime nuo to, kad nėra jokio kito būdo atsikratyti skilinėjančiais plaukų galiukais, kaip tik juos nukirpti. Bet Jūs galite pasirūpinti savo plaukais ir apsaugoti juos nuo šios problemos pasikartojimo. Sužinokite, ar turite skilinėjančių galiukų. Moksliškai vadinama Trichoptiliozė, t. y. išilginis plauko struktūros skilimas, gali būti kelių tipų.

Skilinėjantys plaukų galiukai

KAIP ATSIKRATYTI

1. Sužinokite, ar turi skilinėjančių galiukų. Moksliškai vadinama Trichoptiliozė, t. y. išilginis plauko struktūros skilimas, gali būti kelių tipų:

  • Genetiškai paveldimas plaukų galiukų skilinėjimas.
  • Daugkartinis galiukų skilinėjimas, pasikartojantis tose pačiose plaukų sruogose.
  • Skilinėjimas, pasimatantis viduryje plaukų sruogos kaip kiaurymė, kai ta sruoga būna surišta.
  • Pavieniai mazgeliai, susidarę ant plaukų galiukų (tai nėra skilinėjantys galiukai), kurie dažniausiai pasireiškia sausiems, pasišiaušusiems plaukams.

2. Plaukus pakirpkite reguliariai, t. y., kas 6-8 savaites. Visi plaukai yra žalojami aplinkos veiksnių, todėl būtina juos reguliariai pakirpti bent po 1 cm kas 1-2 mėnesius. Taip atsikratysite skilinėjančių galiukų, o Jūsų plaukai bus sveiki ir augs stiprūs. Reikėtų pridurti, kad nebūtina plaukų pakirpti dažnai, jeigu galiukai yra gražūs – plaukų pakirpimo laiko tarpas gali kisti priklausomai nuo plaukų tipo ir jų būklės.

3. Netikėkite produktais, kurie sako, kad “išgydo” skilinėjančius galiukus. Taip, yra priemonių, su kuriomis galima išlyginti išsišakojusius plaukų galiukus, bet neišgydyti. Beje, šios priemonės gali apsaugoti sveikus plaukus nuo šios problemos.

PREVENCIJA: kaip apsisaugoti nuo skilinėjančių plaukų galiukų

Pateikiame svarbiausius faktorius, kiekvieną dieną veikiančius mūsų plaukus ir būdus, kaip apsisaugoti nuo jų daromos žalos, tame tarpe ir skilinėjančių plaukų galiukų.

Chemikalai

Ilgalaikės šukuosenos, plaukų dažymas, net plaukiojimas baseine – visur naudojami chemikalai, kurie vienaip ar kitaip žaloja plaukus. Todėl patartina plaukus dažyti su kuo natūralesnėmis priemonėmis, o jei vis tik naudosite tokią, kurioje daug cheminių elementų, tuomet nepamirškite reguliariai naudoti plaukų kondicionierių. Taip pat, prieš einant maudytis į viešąjį baseiną, upę, ežerą ar jūrą, ištepkite plaukus specialiomis priemonėmis (pvz. nenuplaunamu kondicionieriumi) ar dėvėkite plaukiojimo kepuraitę, o po plaukiojimo nepamirškite iškart išplauti plaukus šampūnu. Svarbu paminėti, kad plaukams kenkia ir didelis kalcio karbonado kiekis, nuo kurio vanduo tampa “kietas”. Plaukus patartina plauti minkštu vandeniu.

Nešukuokite plaukų atgal, nes taip plaukai yra tempiami ir kai tai daroma pakartotinai, jie pradeda lūžinėti.

Šukavimas

Dauguma žmonių nesupranta, kokie silpni yra plaukų galiukai. Per stiprus ar per dažnas plaukų šukavimas gali jiems pakenkti. Patarimai:

  1. Nešukuokite plaukų atgal, nes taip plaukai yra tempiami ir kai tai daroma pakartotinai, jie pradeda lūžinėti.
  2. Naudokite geras plaukų šukas ar šepetį. Jeigu Jūsų plaukai tankūs, rinkitės šukas ar šepetį, kurio dantukai yra reti. Beje, šukos plaukams yra švelnesnės nei šepečiai.
  3. Nešukuokite per ilgai, nes tai tikrai gali pakenkti plaukams.
  4. Plaukus šukuokite švelniai. Pradėkite šukuoti nuo apačios ir palaipsniui kilkite į viršų. Jei pastebėjote susivėlusią sruogą, nešukuokite jos šepečiu ar šukomis, geriau išvelkite ją pirštais ir tik tuomet tęskite šukavimą.
  5. Naudokite “draugiškas” plaukų rišimo priemones. Pati netinkamiausia yra tokia plaukų guma, kuri  būna sujungta naudojant metaliuką, beje, kuo mažesnė – tuo blogesnės. Tinkamesnės yra tokios gumos, kurių galai sujungiami naudojant klijus ar plastiką. O pati geriausia plaukams yra medžiaginė guma, kurią galite pasigaminti ir pati.

Saulė

Saugokite savo plaukus nuo saulės. Ultravioletiniai spinduliai Jūsų plaukams kenkia nemažiau nei odai. Nešiokite kepurę, naudokite šampūnus ir kondicionierius, kurie apsaugo nuo neigiamo saulės poveikio.

Plovimas ir džiovinimas

Neteisingas plaukų plovimas ar pernelyg šiurkščių šampūnų, kurių sudėtyje yra netinkamų ingredientų, naudojimas,  plaukų trinimas rankšluosčiu, per dažnas plaukų džiovintuvo naudojimas – visi šie veiksniai kenkia plaukams. Todėl:

  1. Išsirinkite šampūną ir kondicionierių, kuris geriausiai tinka Jūsų plaukams. Beje, eksperimentuokite ieškodama, tai, kas labiausiai tinka Jūsų plaukams – gal pvz. jų visai nereikia plauti kiekvieną dieną?
  2. Plaukus reikia plauti tinkamai. Geriausia įtrinkti tik galvos odą. Kai perplaunate plaukus vandeniu, šampūnas nubėga jų galiukais – tai viskas, ko jiems reikia. Jei naudojate kondicionierių, įtrinkusi į plaukus iškart jo nenuplaukite, palaikykite prieš nuplaudama vandeniu. Beje, kuo vėsesniu vandeniu plausite galvą, tuo geriau, nes karštas vanduo nuplauna plaukams reikalingą drėgmę.
  3. Reguliariai drėkinkite plaukus. Jei paprasto kondicionieriaus nepakanka, išbandykite “giluminį” drėkinimą vieną ar 2 kartus per mėnesį, į kurį įeina ir nenuplaunamo kondicionieriaus ar plaukų aliejaus naudojimas.
  4. Plaukus džiovinkite švelniai. Kai išsiplaunate galvą, su rankšluosčiu netrinkite stipriai plaukų, tiesiog švelniai nusausinkite juo nuspausdama vandenį iš plaukų. Tuomet geriausia, kad leistumėte plaukams džiūti natūraliai.
  5. Reguliuokite džiovintuvo naudojimą. Per dažnas plaukų džiovinimas kenkia plaukams, jie tampa sausi ir šiurkštūs, nes iš jų pašalinama visa jiems reikalinga drėgmė.

Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie plaukų priežiūra. Beje, pateikiame svarbiausius dalykus, reikalingus siekiant atsikratyti skilinėjančių plaukų galiukų:

  • Plaukų šukos su retais dantukais.
  • Nenuplaunamas kondicionierius ir priemonės nuo plaukų vėlimosi.
  • Reguliarus plaukų galiukų pakirpimas.
  • Plaukų drėkinimas.
  • Plaukų kaukė (kartą per savaitę).
  • Tinkamos plaukų gumytės (jei naudojate).

rekomenduojame