Šampūno įmasažavimo svarba

Norint suaktyvinti šalutinės molekules, šampūnas turi būti įmasažuojamas į galvos odą ir plaukus. Tai leidžia užtikrinti, kad šios šampūno sudėtyje esančios molekulės tiesiogiai sąveikauja su riebalų pertekliumi, purvu bei nešvarumais ir juos pašalina. Įtrinant šampūną į plaukus ir galvos odą, galima nuo jų atskirti riebalų ir aliejaus perteklių ir nešvarumus, o tada, naudojantis šalutinėmis gaminio sudėtyje esančiomis molekulėmis, surinkti juos į mažus gumulėlius.

sampuno imasazavimas

Naudojant per didelį šampūno kiekį, jo sudėtyje esančios molekulės ima veikti natūralų kiekvieną plauką dengiantį aliejų. Tai gali sukelti plaukų vėlimąsi, skilinėjimą ir sausumą. Tokie požymiai ypač pastebimi tais atvejais, kai yra naudojami šarminės sudėties šampūnai. Šilto vandens srovei bėgant plaukais, į kuriuos įmasažuotas šampūnas, vanduo paprasčiausiai nuplauna iš purvo ir riebalų pertekliaus sudarytus gumulėlius, kuriuos nuo sruogų paviršiaus atskyrė centrinės šampūno molekulės. Šalutinių molekulių pritraukti nešvarumai pašalinami skalavimo proceso metu.

Naudojant pernelyg daug šampūno, yra sunkiau pašalinti molekules, kurios nebuvo panaudotos purvui ir dulkėms nuo plaukų atskirti.

Šampūno pertekliaus žala

Naudojant pernelyg daug šampūno, yra sunkiau pašalinti molekules, kurios nebuvo panaudotos purvui ir dulkėms nuo plaukų atskirti. Todėl jei plaukai nėra tinkamai nuskalaujami, jie padengiami šampūno pertekliumi. Būtent todėl toks svarbus yra pakartotinis skalavimas, kuriuo galima pašalinti visą ant plaukų likusį šampūną. Laikas, skirtas šampūnui iš plaukų išskalauti, gerokai sutrumpėja, jei naudojamas mažesnis jo kiekis. Štai kodėl kalbant apie šampūno naudojimą, svarbu vadovautis principu „mažiau yra daugiau“. Visada geriau yra per mažas nei per didelis šampūno kiekis. Taip pat žinoma, kad silpnesniu poveikiu plaukų paviršiui pasižymi rūgštiniai, mažiau muilo sudėtyje turintys šampūnai.

rekomenduojame