Šampūnas riebiems plaukams – ne vienintelė išeitis

Riebūs plaukai – bėda, kuri kamuoja nemažai moterų. Dažniausiai naudojama priemonė kovoje su šiuo nemalonumu – šampūnas riebiems plaukams. Šiandien pateikiame Jums kelis patarimus, kaip prižiūrėti plaukus, kad jie mažiau riebaluotųsi ir kaip praturtinti turimų ginklų arsenalą prieš šią bėdą.

šampūnas riebiems plaukams

Riebūs plaukai gali būti tiek sausos, tiek per daug riebios galvos odos priežastis. Dažniausiai priežastį, kuomet plaukai riebaluojasi dėl sausos odos atskirti gana paprasta – išsirišus plaukus arba juos palenkus, galvos odą ima skaudėti. Tai ženklas, jog oda per daug sausa.

Žinoma, taip pat plaukai riebaluojasi nuo tam tikro klimato ir metų laiko. Todėl dėl tokios bėdos gali būti kaltas aplinkos poveikis, o kartais ir naudojamos priemonės. Be to, riebūs plaukai gali būti paveldimi. Šiais atvejais tikrai nepadės vien šampūnas riebiems plaukams. Reikalinga tinkama galvos odos ir visų plaukų priežiūra.

  • Venkite nereikalingų priemonių. Jei Jūsų plaukai linkę riebaluotis, greičiausiai nereikėtų naudoti įvairių plaukų formavimo priemonių. Tokie gaminiai kaip lakas, želė ar putos skatina plauko blizgėjimą, o tai lemia dar didesnį riebalavimąsi.

Kuo dažniau plausite plaukus, tuo greičiau jie ims riebaluotis, nes įvyks prisitaikymo procesas.

  • Žinokite, kada plauti. Labai dažnai moterys mano, jog plaukai nustos riebaluotis, jei juos dažnai trinksime. Tačiau taip tikrai nėra. Kuo dažniau plausite plaukus, tuo greičiau jie ims riebaluotis, nes įvyks prisitaikymo procesas. Visgi, jei esate pripratusi plaukus trinkti kasdien, stenkitės kiekvieno plovimo metu nenaudoti šampūno.
  • Nepasiduokite rutinai. Moterų lentynose, kurių plaukai riebūs, dažniausiai stovi pagrindinė pagalbos priemonė – šampūnas riebiems plaukams. Tačiau vien šio buteliuko nepakanka. Padėti riebiems plaukams gali ne vienas šampūnas, o jo susivienijimas su kitomis priemonėmis. Todėl nepamirškite dažniau naudoti kasdienės plaukų priežiūros šampūno, o specialų riebiems plaukams rinkitės rečiau.
  • Sureguliuokite mityba. Plaukams, kaip ir visam moters organizmui, didelę reikšmę turi mityba. Ne veltui sakoma, kad esame tai, ką valgome. Tai akivaizdžiai matyti ne tik ant žmogaus odos, bet ir pažvelgus į plaukus, veidą, rankas. Jei plaukai itin riebaluojasi, pabandykite sureguliuoti mitybą. Valgykite sveikiau, venkite greito prisivalgymo, stenkitės gerti daug skysčių ir vengti gazuotų vaisvandenių. Ne tik pasijusite geriau, bet ir padailinsite išvaizdą.

rekomenduojame