Plaukų šepečiai ir taisyklingas šukavimas

Manančioms, kad plaukų šepečiai neturi reikšmės plaukų šukavimui ir jų sveikatai, tuojau pat norime pranešti, jog laikas atnaujinti žinių bagažą. Šiandien aptarsime kasdienį plaukų priežiūros darbą – šukavimą.  Pasirodo, nuo, atrodo, visiškai paprasto veiksmo, priklauso labai daug. 

plauku sepeciai

Šukavimas – plaukų priežiūros dalis. Kartais moterys šukavimui skiria per mažai dėmesio ir mano, jog ryte sušukuoti plaukus surišant į uodegą ar kasą yra pakankama priežiūra, tačiau iš tiesų šukavimui reikia ne tik gerokai daugiau laiko, bet ir dėmesio bei žinių.

  • Tinkamos priemonės. Pirmiausia, kad šukavimas būtų tinkamas ir nekeltų plaukams streso, pasirinkite tinkamą šepetį ar šukas. Dažnai keliamas klausimas, ką geriau pasirinkti. Tačiau specialistai atsako labai paprastai: trumpiems plaukams naudingiau naudoti šukas, o ilgiems – šepetį. Taip pat nepamirškite, kad kuo plaukai storesnį, tuo platesnį šepetį reikėtų rinktis.

Parduotuvėse plaukų šepečiai savo įvairove gali nustebinti, tad prieš įsigydamos šią prekę pasikonsultuokite su specialistais. Ypač patariama rinktis natūralius šepečius su mediniais šereliais. Taip pat populiarūs neseniai savo vietą rinkoje užsikovoję Tangle Teezer šepečiai, padedantys iššukuoti susivėlusius plaukus, o pažeistai galvos odai tiks magnetiniai šepečiai, kurie padeda įveikti uždegiminius procesus.

Kuo plaukai dažniau šukuojami, tuo aktyviau jie auga, riebalinis sluoksnis pasiskirsto po visus plaukus, padėdamas jiems neišsausėti.

  • Vieno karto negana. Jei manote, kad plaukų šukavimas yra tik brūkštelėjimas ryte – klystate. Kad plaukai būtų sveiki ir gerai augtų, juos šukuoti reikia mažiausiai 2 kartus per dieną. Taip pat patariama visuomet pašukuoti prieš plaukus plaunant. Kirpėjai ir stilistai juokauja, jog plaukams būtų gerai, jei juos šukuotumėte kad ir 100 kartų, mat kuo plaukai dažniau šukuojami, tuo aktyviau jie auga, riebalinis sluoksnis pasiskirsto po visus plaukus, padėdamas jiems neišsausėti.

  •  Tinkami judesiai. Kartais bandydamos iššukuoti susiraizgiusius plaukus, merginos su jėga plėšia galiukus šepečiu iki skausmo. Tačiau naudingiau šukuoti ne tik susivėlusius galiukus, bet visus plaukus atitinkamais judesiais. Plaukas turi būti šukuojamas nuo galiukų iki šaknų. Pirmiausia pasirūpinkite susivėlusiais galiukais ir pamažų kilkite iki viršugalvio.

  • Tinkamai prižiūrime. Jokia tinkama priemonė plaukams ilgai nepadės, jei jos neprižiūrėsite. Todėl nepamirškite, kad šukos ir plaukų šepečiai tarnaus ilgiau jei juos reguliariai skalausite vandens ir muilo tirpalu arba nestipriu amoniako tirpalu.

  • Ne tik šukuoti. Jei Jūsų plaukai linkę sausėti ir lūžinėti, prieš miegą visuomet juos tinkamai iššukuokite, o nakčiai galite supinti nestiprias kasas. Taip apsaugosite plaukus nuo skilinėjimo ir išsausėjimo. Beje, esant galimybei pasirūpinkite atlasiniu arba šilko medžiagos pagalvės užvalkalu – tai geriausia dovana plaukams nakčiai.

rekomenduojame