Plaukų priežiūra: 7 dažniausios problemos ir jų sprendimo būdai

Kiekvienas iš mūsų susiduriame su viena ar kita plaukų priežiūros problema: nušiurusiais plaukais, išsišakojusiais plaukų galiukais, pleiskanomis ir pan. Šiame straipsnyje pateikiame, kaip išspręsti 7 dažniausiai pasitaikančius plaukų išvaizdos „nesklandumus“.

plauku prieziuros problemos

1 PROBLEMA. Ploni, nublukę, prigludę plaukai.

Sprendimas. Plaukų apimtį didinantys produktai tikrai veikia, bet įsitikinkite, kad įsigijote tikrai kokybišką priemonę. Pigesniuose produktuose yra dirbtinių polimerų, kurie padengia plaukus ir tada jie atrodo išblukę. Aukštos kokybės priemonėse būna augalinių baltymų, tokių kaip keratinas ir sojų proteinų, kurie padaro plaukus natūraliai gražius išlaikydami jų blizgesį.

2 PROBLEMA. Išsišakoję galiukai ir lūžinėjantys plaukai.

Sprendimas. Deja, šios problemos neišspręs jokia plaukų priežiūros priemonė. Jei plaukai pasiekia tą etapą, kai išsišakoja ar pradeda lūžinėti, geriausias sprendimas yra nueiti pas plaukų stilistą, kad apkarpytų pažeistas plaukų vietas. Dažniausiai dėl išsišakojusių plaukų galiukų ir lūžinėjančių plaukų kenčia tie, kurie naudoja per ne lyg daug cheminių produktų. Plaukų drėkinimas kokybiškais plaukų kondicionieriais padės apsisaugoti nuo šios problemos.

Žmonės, kurių plaukai linkę į šią problemą, turėtų eiti į kirpyklą bent kas 6 savaites. O jei plaukų galiukai išsišakoja dažnai ir nėra galimybės kas kelias savaites juos pakirpti, tuomet rekomenduojama naudoti specialias priemones plaukų galiukams, kurios bent pristabdytų padarytos žalos progresavimą.

3 PROBLEMA. Linkę riebaluotis arba sausi plaukai.

Sprendimas. Išsirinkite šampūną ir kondicionierių, kurie tiktų Jūsų plaukų tipui.

  • Jeigu Jūsų plaukai susiriebaluoja per 24 valandas, rinkitės riebiems plaukams skirtas priemones.
  • Jeigu plaukai nesusiriebaluoja per dvi dienas – rinkitės normaliems plaukams skirtą šampūną.
  • Jeigu plaukai nesiriebaluoja po trijų ir daugiau dienų – naudokite sausų plaukų produktus.

4 PROBLEMA. Pasišiaušę plaukai.

Žmonių plaukai būna pasišiaušę dėl tokios jau plauko folikulės struktūros ir tai priklauso nuo Jūsų genų. Drėgnas klimatas situaciją tik apsunkina.

Sprendimas. Plaukų serumas ir kitos nepaklusnių plaukų priemonės išlygina plaukų tekstūrą ir plaukams suteiks blizgesio bei glotnumo.

5 PROBLEMA. Plaukų elektrinimasis.

Su ja dažniausiai susiduria sausus ar plonus plaukus turintys žmonės, kurių plaukai linkę į lūžinėjimą ir galiukų išsišakojimą.

Sprendimas. Plaukų apsauginės priemonės ir specialūs kondicionieriai drėkina plaukus ir sustabdo jų elektrinimąsi. Jos dažniausiai naudojamos ant sušukuotų sausų plaukų.

6 PROBLEMA. Pilki plaukai.

Sprendimas. Stenkitės nedažyti plaukų dažniau nei kas 6 savaites, ypač jei juose yra balinamųjų medžiagų. Jūs puikiai išlaikysite savo plaukų blizgesį, jeigu naudosite geros kokybės kondicionierius ir plaukų kaukes, skirtas dažytiems plaukams.

Šampūnų, skirtų dažytiems plaukams, sudėtyje būna mažų pigmento dalelyčių, kurios padengia plaukų kutikulų paviršių ir taip paryškina plaukų spalvą ir blizgesį.

Šampūnų, skirtų dažytiems plaukams, sudėtyje būna mažų pigmento dalelyčių, kurios padengia plaukų kutikulų paviršių ir taip paryškina plaukų spalvą ir blizgesį.

Jei siekiate optimaliausio rezultato, geriausia plaukus dažyti pas profesionalų stilistą. Jei dažote pati, tuomet pirma išbandykite dažus ant nedidelio plaukų kiekio, kad pamatytumėte, ar nėra alergijos.

7 PROBLEMA. Pleiskanos.

Pagrindinė pleiskanų priežastis yra mikroskopinis grybelis, kuris natūraliai būna ant kiekvieno žmogaus galvos odos. Paprastai kai negyvos odos ląstelės atsiskiria, jos be pėdsakų būna nuplaunamos vandeniu arba pašalinamos šukuojant. Tačiau jei grybelio sporų pradeda daugėti, jos erzina galvos odą ir sukelia uždegiminę reakciją. Tuomet paspartėja odos ląstelių gamyba, kas paskatina jas greičiau mirti ir taip susiformuoja negyvų odos ląstelių kauburėliai. Odą ima niežtėti, ji pradeda luptis ir taip susidaro jos atplaišėlės, kurias vadiname pleiskanomis.

Sprendimas. Naudojant gerą šampūną nuo pleiskanų paprastai problemą pavyksta pašalinti. Jeigu Jūsų galvos oda yra linkusi į pleiskanų susidarymą, reikėtų reguliariai naudoti medicininį šampūną, kuris palaikytų sveiką galvos odą. Jeigu vis tik nepavyksta susidoroti su pleiskanomis įprastomis plaukų priežiūros priemonėmis, patartina apsilankyti pas trichologą, kuris skirtų tyrimus problemos sprendimui rasti.

Kada tikslinga keisti plaukų priežiūros priemones?

5 ženklai,  kad reikia kažką keisti savo plaukų priežiūros rutinoje:

  1. Sausi, negyvybingi bei nublukę plaukai.
  2. Išsišakoję plaukų galiukai ir lūžinėjantys plaukai.
  3. Niežtinti, pleiskanojanti ar su žaizdelėmis galvos oda.
  4. Prigludę ir riebaluoti plaukai.
  5. Pasišiaušę, nesutvarkomi plaukai.

rekomenduojame