5 pamokos, kad plaukų priežiūra būtų teisinga

Plaukų priežiūra – tai ne tik plaukų šukavimas, bet ir kasdienės procedūros, tinkamos priemonės bei kitos smulkmenos, apie kurias kartais galvojame mažai. Specialistai dalijasi ilgamete patirtimi ir pateikia penkias populiariausias klaidas, kurias merginos daro prižiūrėdamos ir puoselėdamos plaukus. 

plauku prieziura

Geriausia kasdien keisti šukuoseną ir segamas segtukų vietas, negrūsti plaukų per prievartą į gumytes, kad neimtų lūžinėti.

1. Segtukai plaukams. Manote, jog segtukas į plaukus yra tik nereikšmingas akcentas arba pagalbinė priemonė paslėpti atsikišusias sruogeles? Iš tiesų tiek segtukai, tiek segės, gumytės ar raišteliai ir lankeliai gali pažeisti plauką, todėl juos naudoti reikia labai atsargiai. Geriausia kasdien keisti šukuoseną ir segamas segtukų vietas, negrūsti plaukų per prievartą į gumytes, kad neimtų lūžinėti.

Profesionalo patarimas: prieš segdami segtukus į plaukus, papurkškite tą vietą laku. Taip sukursite šiokią tokią apsaugą, o papuošalas nuo plaukų neslys.

2. Tinkama spalva. Turbūt daugelis moterų ankščiau ar vėliau pradeda ryškinti savo plaukų spalvą, o kartais nusprendžia ir visai ją pakeisti. Reikia pastebėti, kad spalvą rinktis svarbu labai atsakingai.  Taisyklė paprasta: reikia spalvą derinti prie savo antakių spalvos, kad plaukai atrodytų natūraliai ir stilingai. Jei Jūsų antakiai itin tamsūs, šviesios spalvos pasirinkimas gali būti klaida.

Profesionalo patarimas: atsargiai rinkitės šviesius plaukų tonus. Nenorėdamos galite sukurti pavargusios moters įvaizdį, mat oda prie šviesių plaukų gali atrodyti išblyškusi ir pasenusi. 

3. Priemonių gausa. didelis priemonių kiekis dar nereiškia, jog plaukų priežiūra yra teisinga. Kiek šampūno pilatės trinkdamos plaukus? Per daug šampūno plaukus gali apsunkinti, jie pripras prie priemonės ir ims riebaluotis ankščiau. Patariama šampūną dozuoti ir jokiu būdu nenaudoti visos saujos priemonės plovimui.

Profesionalo patarimas: pravartu retkarčiais rinktis kasdienio naudojimo šampūną, kuris turi mažai detergentų ir sukuria plaukams apsaugą. 

4. Per dažnas plovimas. Ar pastebėjote, jog kuo dažniau plaunate plaukus, tuo jie greičiau susiriebaluoja? Kad ir kokio tipo Jūsų plaukai, juos plauti pakanka tris ar keturis kartus per savaitę. Dažnesnis plovimas gali juos įpratinti dar greičiau riebaluotis, nuolat jausite diskomfortą ir niežėjimą.

Profesionalo patarimas: jei esate pripratusi plaukus plauti kasdien, kas antrą dieną juos tik praskalaukite su šiltu vandeniu. Nuvalysite dulkes ir nešvarumus, o ilgainiui plaukai įpras ir riebaluotis ims rečiau. 

5. Feno priklausomybė. Daugelis merginų ir moterų vos tik ištrinkusios galvą tuojau pat plaukus perpučia fenu. Tai nėra pats geriausias įprotis ir nevertinama kaip gera plaukų priežiūra. Karštas oras degina ir sausiną plauką, jis tampa jautresnis ir greičiau lūžinėja. Reikėtų palaukti kol bent 75 proc. plaukų būtų sausi ir tik tuomet čiupti džiovintuvą. Žinoma, tobuliausia, jei plaukai išdžiūna natūraliai, tuomet jie bus paklusnesni ir tvarkingiau atrodys.

Profesionalo patarimas: jei nėra galimybės leisti plaukams patiems išdžiūti, prieš džiovindami juos fenu, apipurkškite specialiu apsauginiu laku. 

rekomenduojame