-

Tai, ką visada norėjai sužinoti apie grožį, tačiau nebuvo ko paklausti

Normalu, kad neįmanoma žinoti visko ir kartais kyla rodos absurdiškiausių klausimų. Ką pirmiau tepti – maskuoklį ar makiažo pagrindą? Ar riebią odą reikia drėkinti? O gal maitinti? Ar lūpų pieštukas turi atitikti lūpų dažų spalvą? Kur tiksliai tepti skaistalus? Ar pakanka kruopščiai nuvalyti veidą vakare, o ryte nuprausti vien vandeniu? Į tai ir dar daugiau atsakymus rasite žemiau.

 

klausimai apie grozi

 

Ar geri šepetėliai bei teptukai, kurie būna šėšėlių ar skaistalų rinkinyje? O gal reikėtų įsigyti šepetėlius, skirtus būtent šioms priemonėms?

Žinoma, kad profesionalūs šepetėliai sukurs nepriekaištingą rezultatą, tačiau nereikia nuvertinti ir mažų dalykėlių, slypinčių rinkiniuose! Na, kad ir pavyzdžiui, jei šepetėlis ne itin gerai aplikuoja skaistalus,  gali jį panaudoti nuvalyti biriai pudrai nuo paakių (šis triukas yra puiki išeitis tuomet, kai nenori išsitepti paakių dengdama akių vokus ryškesniais šėšėliais – tiesiog ant paakių zonos uždėk daugiau birios pudros, o pabaigusi akių makiažą tą pudrą nubrauk).
Beje, tuos teptukus, ant kurių galūnėlių būna lyg kempinėlės, gali puikiausiai panaudoti kuomet naudojiesi maskuokliu. Vienintelė intvesticija, kurią siūlau padaryti – tai nusipirkti natūralių ar sintetinių šerių teptukus, kuriais tinkamai galėtumei padengti birią pudrą ir skaistalus.

 

 

Ar iš tiesų plaukus džiovinti yra geriau palenkus galvą žemyn?

Jei Tu esi pamišusi dėl purių ir kupinų apimties plaukų, tuomet tikrai taip. Bet kada, kai džiovini plauką pakreipdama jį prieš natūralią  jo augimo kryptį, plaukai atsigaus. Tačiau ne vien galvos palenkimas žemyn gali suteikti norimą apimtį – išbandyk plaukų džiovinimą, kuomet plaukus šukuoji tai į priekį, tai atgal, kaitaliodama kryptis – tai kone lengviausias būdas,  ypatingai jei turi ilgus plaukus. Geriausiam rezultatui pasiekti – prieš džiovinant, uždėk plaukų apimties suteikiančios priemonės ant šaknų, tuomet priemonę paskirstyk iki plaukų galiukų, o tada, kol džiovini plaukus, su laisva ranka padraikyk savo plaukus.
Garbanėms galvos palenkimas žemyn džiovinant – puiki išeitis ir itin saugi, kol laikomasi kelių taisyklių – patepk garbanas stiprinančia priemone arba kondicionieriumi, kurio nereikia nuplauti, uždėk difuzorių ant plaukų džiovintuvo, palenk galvą ir apart to, kad su laisva ranka draikytumei plaukus, tiesiog laikyk ir džiovink. Kai plaukai bus jau beveik išdžiuvę, pakelk galvą, lengvai padraikyk šaknis ir išdžiovink iki galo.
Antrai ar netgi trečiai dienai, jog suteiktumei plaukams apimties, rekomenduoju užpurkšti ant šaknų sauso plaukų šampūno – taip plaukai atrodys ir švaresni, ir puresni.

Ar turėčiau prausti savo veidą rytais, kuomet veidą gerai nuvaliau vakare, o gal užteks tik lengvo prausimo vandeniu?

Tu liktumei nustebusi, jei sužinotum, kiek per naktį visko susikaupia ant veido – kone kiekvienas odos tipas per naktį išskiria šiek tiek riebalų. Nors ir riebumas nėra toks jau blogas, tačiau kremo tepimas ar makiažo aplikavimas ant jo – tai yra blogai. Be to, jeigu dar prieš miegą naudojai gydančiąsias priemones, jų liekanos ant veido, nors ir nematomos, gali sujaukti tavo makiažą. Žinoma, tu nenori veido pernelyg perplauti, kadangi tuomet gali ją išsausinti, tačiau vien vandeniu veido nuplovimas duše nėra užtektinai. Geriausia išeitis – tiek vakare, tiek ryte plauti savo veidą priemonėmis, kurios sudėtyje neturi muilo – taip neišsausinsi savo veido. Arba ryte, apart prausiamosios priemonės, gali naudoti geros sudėties micelinį vandenį, kuris taipogi itin gerai pašalina nešvarumus.

Ar privalau brėžti akių pravedimą per visą akį, o gal užtenka pabrėžti tik išorinius akies kampučius?

Nėra jokių griežtų taisyklių! Manau, abu rezultatai atrodo gražiai, tačiau skirtingomis progomis. Akių pravedimas tik išoriniuose kampučiuose suteikia plačiai pramerktų akių efektą, kuris yra itin tinkamas dieniniame makiaže. Apibrėžiant visą akį ir jeigu dar storiau – tai jau suteikia daugiau dramos ir tinkama labiau vakariniam makiažui. Visiškai nesvarbu, kaip brėši akių liniją – ar plonai, ar storai, tačiau itin svarbu, jog strėlytė būtų kylanti į viršų. Ir dar vienas patarimas – brauk šiek tiek ir per blakstienų augimo liniją – taip jos atrodys dar tankesnės. Akių pieštukas puikiai pasidarbuoja ties abejais atvejais, tačiau skystas akių pravedimas geriau atliks savo darbą, kuomet brėši per visą akį. Kuomet naudosiesi skystu akių pravedimu, visuomet šalia savęs turėk vatos pagaliuką, kurio pagalba galėsi ištaisyti nuklydimus.
Rekomenduoju turėti itin kokybišką akių pravedimą abejoms makiažo technikoms – tokį, kuris lengvai brėžtų ir išsilaikytų kaip įmanoma ilgiau, kad nereikėtų viduryje dienos ar nakties taisyti savo makiažo.

Ar lūpų pieštukas turi būti tokios pačios spalvos kaip lūpdažis? O galbūt gali kontrastuoti – būti šviesesnis ar tamsesnis?

Lūpų pieštukas turi būti tokios pačios spalvos kaip ir Tavo lūpų dažai – taip lūpoms suteiksi putlumo ir aiškesnę formą. Pirmiausia – apibrėžk lūpų kontūrą su pieštuku ir truputėlį piešk ant lūpų – taip bus lengviau padengti lūpų dažus, be to, jie ir išsilaikys ilgiau. Toliau – denk atitinkama spalva lūpdažį ar blizgį. Vienintelė išimtis šiai taisyklei – galima naudoti kūno spalvos pieštuką kad ir ką naudotumei po to ir kokios spalvos tai bebūtų. Tad… pravartu investuoti į geros kokybės kūno spalvos pieštuką – patikėk, jis bus nepamainomas makiažo kūrime!

 

Ar skutimasis verčia plaukelius ataugti šiurkštesnius ir tamsesnius ir ar depiliavimas vašku padeda jiems ataugti žymiai lėčiau?

Skustuvas neturi jokių magiškų galių – jis negali nei pastorinti, nei patamsinti plaukelių. Jis suteikia tik iliuziją, jog jie atauga storesni – skutimuisi naudojami produktai išblukina ir išplonina galiukus, vėliau tiesiog juos nuskuti, o neištrauki iš pat šaknų, kaip naudojant vaško priemones. Būtent todėl taip ir atrodo, jog jie yra storesni.
Plaukelių depiliavimas vašku nesulėtina plaukų augimo – taip tiesiog atrodo, kadangi depiliavimas pašalina plaukelius nuo pat šaknų ir tu jų nematai ligi tol, kol plaukeliai nepasiekia odos lygio, o skustuvas šalina tik iki odos lygio,  tad tu gali matyti kaip jie atauga.

 

Jeigu buvau linkusi pernelyg išpešioti savo antakius, ar galiu tikėtis, jog plaukeliai ataugs toje pačioje vietoje?

Deja, tai nutinka retais atvejais – kuomet tam tikroje vietoje  pernelyg pešioji antakius, gali padaryti taip, jog išraižysi folikulę randais, o tokia folikulė leis išaugti nepaklusniam arba suktam plaukeliui. Jeigu lauki, kol tavo antakiai ataugs, tepk juos botanišku pagrindu pagamintu geliu, kuris stimuliuoja folikules. Kad išvengtumei šios antakių ataugimo/perpešiojimo problemos ateityje – lankykis pas profesionalą, o tuomet pešiok tik tuos plaukelius, kurie išauga už ribų.

Jeigu mano oda riebi, ar turėčiau ją drėkinti?

 Tikrai taip!!!
Pirmiausia, kiekviena iš mūsų dieną turi naudoti priemonę su SPF, mažiausiai 15. Kitas dalykas – odos riebalas negali apsaugoti nuo išsausėjimo ar bet kokio kitokio sudirginimo. O drėkinamoji priemonė sukuria puikų barjerą, kuris apsaugo nuo būtent tokių dalykų. Reikėtų nebijoti tokių priemonių, kadangi šiais laikais galima rasti tikrai neriebių, be aliejaus sudėtyje veido drėkiklių.
Beje, ilgainiui naudojant drėkinamąsias priemones, pastebėsi, jog oda išskiria vis mažiau riebaliukų.
Taip pat rekomenduoju rinktis mažiau sausinančias odą priemones, kadangi jos dar labiau skatina odą riebaluotis – drėkink, drėkink ir dar kartą drėkink! Ir nepamiršk jos deramai valyti, jog priemonės veiktų visu 100 procentų.

 

Ką tepti pirmiau – maskuoklį ar makiažo pagrindą?

Žvelgiant plačiau – tu visuomet gali padengti veidą pirmiau makiažo pagrindu, o tuomet dengti maskuoklį, tačiau jei turi ką nors, ką reikia intensyviau užmaskuoti, žinoma, jog gali padengti pirmiau maskuoklį, o tuomet – makiažo pagrindą. Vienintelis dalykas, kurį privalai atsiminti – paakiams paslėpti naudok tik maskuoklį (nesvarbu, kaip jį sklaidysi – ar pirštais, ar sintetiniu šepetėliu), tik ne makiažo pagrindą.
Pirmiau dengdama maskuoklį, o tada tik makiažo pagrindą, tikrai itin gerai užmaskuosi savo veidą, tačiau kyla klausimas – ar to tikrai reikia kasdienai? Nepamiršk, kad kaukė ant veido nėra gražu, tad itin maskuojančias priemones pasilik vakariniam makiažui ar šventėms, o dienomis neaprauk savo veido nereikalingomis priemonėmis. Kovok su netobulumais, kad galėtumei džiaugtis savo veido oda ir vis dažniau pamiršti apie maskuojamasias priemones.

Kur turėčiau dengti skaistalus – ant skruostų obuoliukų ar žemiau skruostikaulių?

 Tai priklauso nuo to, kokį rezultatą nori gauti. Sveikai ir spindinčiai atrodančiai odai gauti siūlyčiau skaistalus dengti ant skruostų obuoliukų. Pirmiausia nusišypsok, o tuomet denk skaistalus ties putliausia skruostų vieta. Gerai išsklaidyk, intensyviausią spalvą išlaikyk ant skruostų obuoliukų. Šią techniką gali naudoti kurdama tiek vakarinį, tiek dieninį makiažą.
Brėžiant žemiau skruostikaulių – tai jau tik vakarinis makiažas, kuris tave privers atrodyti kaip divai. Brauk iš karto po skruostikauliais – geriausiai tiks kreminiai skaistalai. Viską lengvai išsklaidyk, nepalikdama jokių ryškių linijų.  Kad ir ką rinktumeis, svarbiausia, jog nepersistengtumei ir viską gerai išsklaidytumei. Kaip daugelis makiažo specialistų teigia – sklaidymas yra tobulumui sukurti, kuris reikalauja laiko, tačiau makiažą palieka nepriekaištingu.

Ar galiu kontūruoti veidą su bronzatu?

 Taip, jeigu bronzate nėra jokių blizgių dalelių. Pirmiausia, ką turime žinoti – kontūravimas tamsiomis spalvomis yra tam, jog kažką pagilintume, sukurtume šėšėlio efektą, o kuomet naudojame įšviesinančias priemones (highlighter’ius), iškeliame tam tikras veido vietas – kaktą, nosies kauliuką ar lūpos linkį.
Su bronzatu, kuriame yra blizgių dalelių, kontūruodama veidą tik sugadinsi situaciją, kadangi rezultatas atrodys ne itin puikiai – nei gilesnis veidas, nei išryškintas. Tad prieš tepdama, įsitikink savo priemonės turiniu, o geriausia, jog veidą kontūruotumei su tam skirtomis priemonėmis.

theBalm Balm Desert Bronzer/Blush Bronzantas/skaistalai 6.39g

theBalm Balm Desert Bronzer/Blush Bronzantas/skaistalai 6.39g

Ar dengiant tamsesnius lūpų dažus būtina naudoti lūpų pieštuką?

Tikrai taip! Neskaitant to, jog lūpų pieštukas apsaugo nuo lūpų dažų nutekėjimo ir taip išvengiame katastrofos, tai jis dar mums ir padeda – apibrėžiant liniją (nepamirštame, jog reikia naudoti lygiai tokios pačios spalvos pieštuką kaip lūpų dažai), palengviname sau dalią – drąsiai galime aplikuoti lūpų dažus, nebijodamos nuklysti už krašto. Nuo to mus apsaugo lūpų pieštukas – belieka su lūpų dažais tiesiog lengvai slysti palei nupieštą liniją. Be to, su apibrėžtu kontūru, lūpos atrodo išraiškingesnės ir vaizdas kur kas aiškesnis. Geriausiam rezultatui siūlyčiau dar lūpas apibrėžti maskuokliu – taip jos dar labiau išryškės ir netgi atrodys kiek didesnės.