Stilingam makiažui amžiaus limitas negalioja

Dar visai neseniai visuomenėje vyravo nuomonė, jog grožis – tai jaunystės sinonimas. Apmaudu, tačiau vyresnio amžiaus moterys neretai pasiduoda tokiam stereotipui ir skiria gerokai mažiau dėmesio savo grožio puoselėjimui dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis – vis dažniau pamiršta lūpdažį, akių šešėlius, tušą ar skaistalus… Situacija keičiasi – kaip ankstesniame straipsnyje – “Lancome” atstovė Kate Winslet teigia, kad “su amžiumi moterys tik gražėja” – jau rašėme, priešingai vyraujančiai nuomonei, neverta imti mažiau pasitikėti savimi, bet kaip tik – ir toliau puoselėti brandų grožį. Tad kaip paryškinti savo grožį vyresniame amžiuje ir atrodyti kerinčiai?

Pirmiausia, svarbu suvokti, kad dalis pradžioje pristatyto stereotipo yra… teisinga. Grožio puoselėjimas brandžiame amžiuje tikrai šiek tiek skiriasi nei būnant dvidešimties ar trisdešimties. Visgi, kai kurios taisyklės, išlieka panašios – vyresniame amžiuje grožio puoselėjimą taip pat verta pradėti nuo pirminio odos paruošimo ir drėkinimo. Dėl šios priežasties svarbu kuo anksčiau pradėti rūpintis savo oda – išugdyti įprotį reguliariai ją valyti, naudoti tinkamas veido priežiūros priemones – savo odos tipui tinkamą veido kremą dienai ir nakčiai. Toks pasiruošimas duoda ženklią naudą – kuo geresnė odos būklė, tuo lengviau puoselėti natūralų grožį – oda geriau priima įvairias kosmetikos priemones, jų efektas – ženkliai didesnis ir jos lengviau tepamos.

 

 

Tinkamai pamaitinus ir sudrėkinus veido odą, jau galima naudoti maskuoklį ir makiažo pagrindą. Dauguma brandaus amžiau moterų daro didelę klaidą, naudodamos tą patį maskuoklį ar makiažo pagrindą, kurį naudojo ir prieš… 10 ar 20 metų. Odos pokyčiai neišvengiami ne tik kasmet, bet netgi kintant metų laikams – rudenį ir žiemą oda linkusi sausėti, todėl tokiu metu galima išbandyti labiau kreminės tekstūros makiažo pagrindą, tuo tarpu – pavasarį/vasarą – jau lengvesnės konsistencijos.

Naudingas patarimas: maskuoklis ir makiažo pagrindas turėtų būti tepamas ant ką tik sudrėkintos veido odos, natūraliai suliejant jų atspalvius.

Tokiu būdu galima pasiekti, kad netolygumai ar nedidelės raukšlelės būtų mažiau matomos, o pati priemonė – lengviau teptųsi. Tuo tarpu, biri kompaktinė pudra vyresnio amžiaus moterims nėra pats tinkamiausias variantas, kadangi su amžiumi oda yra linkusi sausėti, todėl geriau naudoti kreminę pudrą. Taip pat verta išbandyti ir veido kontūravimą, leidžiantį paryškinti tam tikras veido dalis – pavyzdžiui – skruostus ar žandikaulio liniją, naudojant bronzatą ir skaistalus.

 

 

Toliau – eilė akims. Vyresniame amžiuje verta išmėgti kietus akių pieštukus ir šešėlius bei atsisakyti skystų akių pieštukų, kuriuos verta palikti savo dukroms. Naudojant juos taip pat patartina vengti griežtų linijų, kurios tik dar labiau sendina – užtepus jį, naudojant tinkamą šepetėlį, geriau šiek tiek sulieti, panaudojant ir akių šešėliais. Siekiant natūralaus įvaizdžio, akių šešėlius patartina derinti prie akių spalvos – rudoms ir žalioms tiks rusvi ir auksiniai ar net mėlyni. Tuo tarpu – mėlynoms ir pilkoms – melsvi, vario ar net auksiniai atspalviai. Šiame etape svarbu kaip įmanoma labiau paryškinti akis, todėl nepavyks apsieiti be kokybiško klasikinio akių tušo. Patariama bent du kartus juo padengti blakstienas ir po kiekvieno jų leisti nudžiūti.

 

 

Brandžiame amžiuje moterys neretai susiduria su suplonėjusių lūpų problema, todėl norint išlaikyti lūpas kaip įmanoma putlesnes, tokio efekto leidžia pasiekti tinkamas lūpų blizgis, lūpdažis ir lūpų pieštukas. Kaip juos naudoti, siekiant sukurti putlių lūpų efektą? Pirmiausia, reiktų padengti lūpas vienu ar dviem atspalviais tamsesniu, nei natūrali lūpų spalva, lūpų pieštuku ar dažais. Tuomet nudažyti lūpas antru sluoksniu – tik šįkart – pasirinkto atspalvio lūpų blizgiu. rezultatas – iškart putlesnės lūpos. Taip pat verta turėti omenyje, jog raudonas lūpdažis – amžina klasika, todėl savo kosmetinėje šalia lūpų blizgio, verta turėti ir tinkamo atspalvio raudonus lūpų dažus. Tiesa, vyresniame amžiuje patartina vengti tamsių lūpų dažų atspalvių, verčiau rinkitės – rožinius, kurie geriau tinka prie Jūsų odos tipo.

 

 

Ir paskutinis patarimas – natūralus makiažas yra geriausias pasirinkimas, siekiant pabrėžti brandų grožį, todėl neverta stengtis būti pernelyg ryškioms. Jei pasirinkote pabrėžti akis ir naudoti ryškius akių šešėlius, tuomet neverta pernelyg ryškinti ir lūpų. Pasirinkite kurią veido dalį ar bruožą norite akcentuoti ir susitelkite į jį, naudodamos savo mėgstamą kokybišką dekoratyvinę kosmetiką – tai leis pasiekti geriausio rezultato ir dar labiau atskleisti savo natūralų grožį.