Kremas nuo saulės. Kad saulės vonios nenuskriaustų

Vasaros sezonas priverčia susimąstyti apie įdegį. Deja, viena nemaloniausių vasaros patirčių – nudegimas. Turbūt daugeliui yra bent kartą gyvenime patirti koks tai jausmas. Taip jau yra, kad neatsargiai pasimėgavus saulę, lengva susigadinti visas atostogas ir poilsį. Todėl naudinga pasirūpinti tinkama apsauga. Dažniausiai tam pasitelkiamas kremas nuo saulės.

kremas nuo saules

 

Nors šiandien sunku įsivaizduoti mieste vaikštančias merginas, kurios vasarą nedemonstruoja tobulo įdegio, dar visai neseniai šokoladinė kūno spalva nebuvo taip vertinama ir mėgstama. Iki XIX amžiaus įdegis buvo žemų sluoksnių skiriamasis ženklas, o aristokratai demonstruodavo baltą odą. Beje, pastaraisiais metais ši tendencija buvo vėl sugrįžusi, tačiau įdegusio kūno kulto išstumti baltai odai, matyt, nepavyks dar ilgai. Šokoladinio kūno kulto autorė ir pradininkė tapo Coco Chanel, kai po atostogų ji viešumoje pasirodė rusvai įdegusi.

Iki XIX amžiaus įdegis buvo žemų sluoksnių skiriamasis ženklas, o aristokratai demonstruodavo baltą odą

Visgi, mėgaujantis šiltais vasaros saulės spinduliais, reikia nepamiršti, kad grožis gali kainuoti sveikatą. Taigi norint išvengti nemalonių pojūčių ir mėgautis sveiku bei stilingu įdegiu, ne pro šalį pasirūpinti saulės apsaugos priemonėmis. Populiariausia priemonė – kremas nuo saulės – gali priversti kaip reikiant susimąstyti, mat renkantis jį reikia turėti šiek tiek žinių.

  • Dažnai kremai nuo saulės kaltinami netinkamu poveikiu ir pavojumi sveikatai. To išvengsite, jei rinksitės tinkamos sudėties kremus. Nereikėtų susižavėti net ir itin konkurencingos kainos pasiūlymais tų kremų, kurių sudėtyje yra tokios medžiagos kaip oxybenzone, 3-benzylidene camphor (kai kur ši medžiaga žymima kaip Mexoryl SD), vitaminas A. Šie ingredientai neigiamai veikia žmogaus hormonų sistemą, todėl geriau rinktis priemones be šių priedų. Be to, vitaminas A gali taip pat pakenkti sveikatai, jei jo yra stipriuose kremuose nuo saulės sudėtyje. Toks derinys gali sukelti odos žaizdas ar netgi paskatinti navikų susidarymą.
  • Kremo sudėtyje turėtų būti naudingos medžiagos ir tos, kurios nekenkia sveikatai. Todėl geriausiai žinoti, ko ieškoti ant etiketės. Geriausiai rinktis tokius kremus nuo saulės, kurių sudėtyje yra cinko ir titano oksido. Tai ingredientai, saugantys odą. Taip pat svarbu pažiūrėti, koks yra etiketės ženklinimas. Geriausiai rinktis produktus, kurie paženklinti eko gamybos lipdukais. Tai užtikrina, kad gaminys bus iš natūralių ingredientų, kad nekenkia sveikatai, kad tikrinant priemonė nebuvo atlikti bandymai su gyvūnais, pažeista gamta.
  • Ko gero svarbiausias rodiklis, leidžiantis sužinoti, koks kremas nuo saulės mums labiausiai tinka, yra jo saulės apsauginio faktoriaus laipsnis, žymimas SPF (angl. Sun Protection Factor). Galima pamatyti, kad ant kremų nuo sualės yra įvairiausių skaičių SPF. Reikėtų žinoti, kaip skirstomas apsaugos faktoriaus lygis. Jei ant buteliuko užrašyta SPF 2, tai reiškia, kad ši priemonė sulaiko iki 30 proc. ultravioletinių saulės spindulių. SPF 4 sulaiko 50 proc., SPF 10  – 85 proc., SPF 15 ir 25  sulaiko iki 96 proc. Daugiausiai – iki 98 proc. ultravioletinių saulės spindulių sulaiko kremai, ant kurių parašyta SPF 30 arba SPF 50.

 

rekomenduojame