Patarimai, norinčioms užsiauginti ilgus plaukus

Nors internete ir žurnaluose šmėžuoja daugybė įvairiausių ir stilingiausių trumpų plaukų šukuosenų pavyzdžių, dauguma merginų svajoja apie ilgus ir sveikus plaukus. Nesumeluosiu pasakydama, kad gražūs plaukai merginai suteikia papildomo pasitikėjimo savimi ir tampa tarytum apsaugos šydu. Esu viena iš tų merginų, kurios net dažnai girdėdamos frazes „oho, kaip tau tinka surišti plaukai“, kasdien juos nešioja palaidus. O supratusi, kad atėjo metas plaukus atgaivinti ir gerokai patrumpinti, jau išėjusi iš kirpyklos pradėjau galvoti kaip juos atsiauginsiu. Nesuprask neteisingai – tikrai ne dėl to, kad man nepatiko daug trumpesni plaukai. Tiesiog, kaip ir dauguma, turėdama ilgus plaukus jaučiuosi geriau. Ieškodama būdų kaip užsiauginti ilgus ir sveikus plaukus, radau keletą šaunių patarimų, kuriais dalinuosi ir su tavimi!

ilgi plaukai

Nori užsiauginti stiprius ir ilgus plaukus? Štai keletas tau padėsiančių triukų:

1. Visų pirma, nepamiršk, kad plaukai neužauga per naktį
Žinau kaip būna: išeini iš kirpyklos, prisiperki krūvą plaukus puoselėti turinčių priemonių, vitaminų, ištepi juos aliejais bei kaukėmis ir tikiesi kitą rytą atsikelti su kiek paaugusiais plaukais. Gaila, kad realybė neatitinka pasakose gyvenančių ilgakasių princesių kasdienybės ir plaukai taip greitai neauga. Iš tiesų, per mėnesį plaukai paauga vos 0,6 – 1,2 cm, todėl akivaizdaus skirtumo teks palaukti. Būk kantri!

2. Žirklės yra tavo draugės
Jei pasiklausinėtum draugių, suprastum visiems žinoma tiesą – mažai kas lankosi kirpykloje kas tris mėnesius, kaip rekomenduoja patys kirpėjai. Dauguma atveju taip yra todėl, kad laikomės nuomonės, jog rečiau kerpant plaukus, jie užaugs ilgesni. O yra visiškai atvirkščiai – kuo rečiau juos kirpsi, tuo labiau jie šakosis, pažeis plauką ir tuo daugiau jų teks nukirpti. Todėl reguliariai lankantis kirpykloje užteks vos patrumpinti galiukus, kad plaukai atrodytų sveikai. Imk pavyzdį iš manęs: kirpykoje lankydavausi kas 4-6 mėnesius ir neleisdavau nukirpti daugiau nei 3 cm. Kai sugalvojau atsiduoti į patikimo kirpėjo rankas, tikėdamasi plaukus patrumpinti 7-8 cm, kirpėjas nurėžė visus 15 cm. Norėjo daugiau, bet pagailėjo. Todėl siūlau kirpėjo kėdėje atsidurti kas 10-12 savaičių.

3. Būtinai naudok kondicionierių ir plaukų kaukę
Norint turėti gražius ir sveikus plaukus, neužtenka jų išplauti šampūnu. Iš tiesų šampūnas skirtas tik tam, kad išplautų visus nešvarumus. Būtent kondicionierius ir kaukė yra tam, kad juos pamaitintų ir padėtų išlaikyti drėgmę bei žvilgesį. Mūsų plaukai taip pavargsta nuo dažymo, įvairių formavimo priemonių, karščio ir oro užterštumo, kad papildoma priežiūra yra būtina. Kas antrą vakarą plaukus ištepu arganų aliejumi, ryte juos išplovusi naudoju maitinamąjį kondicionierių, o kartą-du per savaitę – ir plaukus maitinančią bei drėkinančią kaukę. Pabandyk ir tu – net neabejoju, kad tai taps rutinos dalimi.

4. Šukuok plaukus taip, lyg tai būtų tavo aukso luitas
Tikrai nepadėsi plaukams užaugti sveikiems, jei brūžinsi juos šepečiu kaip grindis šluota. Nuo vėjo susivėlusius ar po plovimo šlapius plaukus privalai šukuoti labai atsargiai, niekur neskubėti ir nesistengti visų galvos plaukų iššukuoti vienu brūkštelėjimu. Pradėk nuo galiukų ir atsargiai judėk link šaknų – nereikės susidurti su viduryje šukuosenos užstrigusiu šepečiu, kuriame liks ir dalis tos šukuosenos.

Milano Brush Gorgeous Hair Plaukų šepetys su natūraliais šerno šeriais

Milano Brush Gorgeous Hair Plaukų šepetys su natūraliais šerno šeriais

5. Pamiršk į rankšluostį susuktus šlapius plaukus
Nėra ko slėpti: taip daro kiekviena iš mūsų. Visuomet skubame, nenorim visur paskui save palikti nuo plaukų varvančios balos, todėl juos kaip galima tvirčiau susukame į rankšluostį ir laikom ant galvos, kol susitvarkom namus, pasidarom makiažą ir nudirbam dar visą galybę darbų. Kasdien naudojami stori medvilniniai rankšluosčiai yra sunkūs ir tempia plaukus žemyn, plaukai įsisuka ir susipainioja su rankšluosčių siūlais, o paskui, žiūrėk, išvyniojusi rankšluostį, jame palieki ir kuokštą plaukų. Ypatingai rankšluostis kenkia naujai augantiems smulkiems plaukams šalia veido, kurie yra gana silpni. Nusausink plaukus juos lengvai suspausdama rankšluosčiu ir palik džiūti natūraliai, kol užsiimsi kitais darbais.

6. Rinkis visavertę ir subalansuotą mitybą
Norint turėti sveikus bei žvilgančius plaukus, reikėtų gerai apgalvoti, kokį maistą matai savo lėkštėje. Subalansuota mityba ne tik gerina organizmo bendrą savijautą, bet ir padeda pagerinti odos bei plaukų būklę. Todėl į savo mitybą būtinai įtrauk migdolus, žemės bei graikinius riešutus, kiaušinius, pieną bei sūrį, lašišą, avokadą, žiedinius kopūstus, bei kitus B grupės vitaminų turinčius produktus.

7. Masažuok galvos odą
Ne, tam tikrai nereikia bėgti pas profesionalią masažuotoją. Siūlau išmėginti vadinamąjį Inversion metodą, dėl kurio yra pamišusios visos grožio blogerės bei vlogerės ir pačiai tapti masažiste. Pats metodas atrodo taip: vieną kartą per dieną, vieną savaitę (ne trumpiau ir ne ilgiau!) masažuok galvą penkias minutes. Turėk omenyje, kad galvą turėtum nuleisti žemyn, kad ši tarsi pasikabintų. Tokiu būdu skatinsi kraujo tekėjimą į galvą, o tai stimuliuos plaukų folikulus bei plaukų augimą. Ši metodas vadinamas Inversion dėl to, kad masažo metu galvo būna žemiau nei širdis. Pati nebandžiau, tačiau merginos pasakoja, kad plaukai per savaitę paauga net 2 centimetrus! Pabandyti verta, ar ne?

8. Atidžiai rinkis karštas formavimo priemones
Jei kasdien naudoji plaukų džiovintuvą ir tiesinimo ar garbanojimo žnyples, stenkis tai daryti kuo rečiau. Patikėk, suprantu, kad gali būti sunku, nes natūraliai išdžiuvusiais plaukais atrodau kaip pudelis, tad plaukų tiesintuvas su manimi keliauja ir į keliones. Tačiau, jei turi galimybę, prieš išsitraukdama plaukų džiovintuvą, leisk plaukams kiek galima labiau išdžiūti natūraliai. Jei naudoji plaukų tiesintuvą, nebraukyk juo tos pačios sruogos kelis kartus. Geriau sruogą tiesinti lėtai, tačiau negrįžti prie jos antra kartą. Na, o jei karštos formavimo priemonės yra būtinos tau kaip oras, būtinai naudok kokybiškas apsaugos priemones nuo karščio bei profesionalius prietaisus, tausojančius plaukus!

 

Straipsnio autorė Aistė Svarauskaitė
http://basicapproachblog.com/
https://www.instagram.com/mondayjazz/