Nedažna dailiosios lyties atstovė gali pasigirti švelniais lyg šilkas ir paklusniais plaukais. Realybė, deja, – priešinga – dauguma (tiek moterų, tiek vyrų) kiekvieną dieną kamuojasi su galybe plaukų problemų – pradedant susivėlusių ar itin garbanotų iššukavimu, baigiant norimos šukuosenos formavimu, kai jie niekaip negula ar nestovi taip, kaip turėtų. . . Tad ką daryti, norint pasiekti, kad plaukai būtų sveikesni, glotnesni ir paklusnesni?
Dėl kokių priežasčių dažniausiai atsiranda nepaklusnių plaukų problemos?
Analizuojant pagrindines nepaklusnių plaukų atsiradimo priežastis, jas galima suskirstyti į kelias kategorijas. Pirma – fiziologinė, kurią nulemia žmogaus biologinė prigimtis, genetika ir įvairios ligos, kuriomis asmuo serga (pavyzdžiui, hormoniniai organizmo pokyčiai, nulemiantys išsausėjusią, jautrią galvos odą, linkusią į pleiskanojimą, plauko struktūros pokyčius). Kita priežastis – psichologinė, kurią nulemia dažnas stresas, jaučiama nuolatinė įtampa, kurią skatina dinamiškas gyvenimo ritmas ar itin stiprūs išgyvenimai. Na, ir trečioji – netinkama mityba ir organizmą alinantis gyvenimo būdas, kai negaunama pakankamai reikiamų maistinių medžiagų. Visos jos ženkliai prisideda prie prastėjančios plaukų būklės ilgalaikėje perspektyvoje.
Ką daryti?
Nagrinėjant patarimus, kaip prižiūrėti nepaklusnius plaukus, nepriklausomai nuo problemų, su kuriomis susiduriama, pirmiausia siūloma koreguoti mitybą, įtraukiant daugiau organizmui reikalingų vitaminų ir mikroelementų (pavyzdžiui, B grupės vitaminų, nepamirštant ir A, D, E, K, C). Kituose patarimuose siūloma grįžti prie „natūralumo“, kaip priešingos strategijos ilgalaikiam plaukų alinimui, dažnai keičiant šukuosenas, eksperimentuojant su nekokybiškomis plaukų priežiūros priemonėmis, stengiantis nuraminti pažeistą plauko struktūrą. Tai apima plaukų džiovintuvo, cheminio plaukų šukavimo ir kitų agresyvių stilistinių procedūrų atsisakymą.
Tačiau ne visuomet tai – efektyviausia strategija, kadangi ja daugiausia koncentruojamasi į plaukų gydymą iš vidaus, pamirštant kitą svarbią pusę – jų gydymą iš išorės, pasitelkiant geriausias plaukų priežiūros priemones. Būtent tai leidžia pasiekti geriausią – kompleksišką – rezultatą, nes kokybiškos profesionalios plaukų priežiūros priemonės gali ne tik padėti išspręsti dažniausias nepaklusnių plaukų problemas, bet ir dar daugiau – pasirūpinti jų sveikata, blizgesiu ir leisti atrodyti geriausiai, kiek tai yra įmanoma. Visa paslaptis – žinoti, kokių plaukų priežiūros priemonių Jums reikia.
Norint išspręsti šias problemas, visais atvejais patariama laikytis trijų žingsnių plano: atsirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones, laikytis nuoseklaus plaukų priežiūros režimo ir rūpintis jų sveikata. Tačiau, kaip pamatysite, kiekvienam plaukų tipui rekomenduojama laikytis kiek skirtingo režimo, leidžiančio pasiekti geriausio rezultato kiekvienu atveju.
Šiurkštiems plaukams
Tokio tipo plaukai yra gana sausi ir tarsi „be gyvybės“. Todėl, norint suteikti jiems natūralaus žvilgesio, lengvumo bei gyvybingumo, labai svarbu juos nuosekliai prižiūrėti – jei reikia, keisti ligtolinį jų priežiūros režimą, didesnį dėmesį skirti kokybiškoms profesionalios plaukų priežiūros priemonėms:
- Laikytis pastovaus, tačiau ne per dažno plaukų plovimo režimo, naudojant plaukų šampūną ir plaukų kondicionierių, skirtą specialiai šiurkštiems plaukams. Du – trys kartai per savaitę yra pakankamas plaukų plovimo dažnumas, siekiant ne tik palaikyti jų švarą, bet ir užtikrinti natūralių galvos aliejų balansą. Tiesa, plaukams galima ir papildomai pagelbėti, naudojant Argano aliejų, užtikrinantį plauko maitinimą ir drėkinimą.
- Naudoti giliai drėkinančias plaukų kaukes, kurios padės atstatyti drėgmės balansą. Ir norint tai padaryti, visai nebūtina eiti pas plaukų stilistą (nors, žinoma, tai irgi rekomenduojama), galima tiesiog pasirinkti profesionalią plaukų kaukę ir ją nuolatos naudoti. Rezultatas Jūsų nenuvils.
- Taip pat patariama plaukus saugoti nuo ekstremalių temperatūrų svyravimų, dažnų džiovinimų karštu plaukų džiovintuvu – tam rekomenduojama naudoti kintamą oro srovę ir plaukų priežiūros priemones, kurios taip pat apsaugo plauko struktūrą nuo karšto oro poveikio. Tam puikiai tiks ne tik plaukų putos, bet ir plaukus nuo karščio apsaugantys purškikliai bei kondicionieriai.
Garbanotiems ir besiveliantiems plaukams
Tokiu atveju, didžiausias šio tipo plaukų priešas – orų pokyčiai – drėgmė, šaltis ar šiluma, kurie tiesiogiai veikia jų būklę ir nulemia šiurkštumą, vėlimąsi, sunkų iššukavimą ar formavimo iššūkius. Norint išspręsti šias problemas, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių:
- Vasarą dažniau leiskite plaukams išdžiūti savaime (po plovimo juos tiesiog nusausinkite rankšluosčiu), o žiemą – dažniau juos džiovinkite po šalto oro srove. Tokiu atveju, būtų naudinga, įsigyti plaukų džiovintuvą su galimybe reguliuoti oro temperatūrą bei kintamais antgaliais, kurie taip pat padėtų reguliuoti oro srovės stiprumą, kuria būna veikiami plaukai. Tai leis apsaugoti plauko struktūrą ir suteiks sveiko blizgesio. Na, o jei tokio neturite, nepamirškite naudoti plaaukų priežiūros priemonių, skirtų apsaugai nuo karščio – purškiklių ir losjonų,kurie padės puoselėti jų struktūrą, apsaugant nuo karščio poveikio, džiovinant įprastu plaukų džiovintuvu.
- Kitas patarimas – naudoti profesionalias plaukų priežiūros priemones, skirtas spręsti išskirtinai garbanotų, besiveliančių plaukų problemoms, su kuriomis Jūs susiduriate. Kondicionierius, plaukų aliejus, putos ar plaukų kremas, paskirstytas ant drėgnų plaukų, leis pasiekti geriausio plaukų priežiūros rezultato ir per gana trumpą laikotarpį leis maksimaliai suvaldyti nepaklusnius plaukus.
- Galiausiai, svarbu reguliariai lankytis pas savo plaukų stilistą, kuris padės parinkti Jums tinkamą plaukų šukuoseną, kuri dar labiau palengvins jų priežiūrą. Iškarpyti plaukai ar trumpesnė šukuosena – geras variantas merginoms, turinčioms garbanotus plaukus, kadangi leidžia išvengti vėlimosi, palengvina šukavimą.
Sausiems ir dažymo pažeistiems plaukams
Šiuo atveju, plauko struktūra yra itin trapi, pažeista, todėl reikėtų laikytis švelnaus plaukų priežiūros režimo, kad būtų išvengta pagrindinių problemų – skilinėjančių galiukų ar net plaukų lūžinėjimo. Taigi pamirškite apie stiprų plaukų trinkimą, pešimą, rišant ar modeliuojant:
- Turint sausus plaukus, patariama plauti juos šampūnu, pritaikytu sausiems, pažeistiems plaukams. Tai daryti reiktų ypač švelniai – pirštų galiukais ir nepamirštant masažuoti galvos odos. Taip pat reiktų naudoti šiltą, ne per karštą, vandenį, kuris pernelyg nenualina plauko. Šį etapą užbaigti privaloma, užtepant plaukų kondicionierių, kuris suveiks kaip maitinamasis kremas.
- Labai svarbus teisingas sausų, pažeistų plaukų džiovinimas ir šukavimas. Pirmiausia, reikia švelniai nusausinti plaukus, stipriai jų netrinant rankšluosčiu. Netgi priešingai – vertėtų juos švelniai nušluostyti ir iššukuoti šepečiu. Patariama naudoti specialų, plaukų nepešantį ir jų nežalojantį šepetį. Toliau galite leisti jiems išdžiūti savaime arba, esant poreikiui, išdžiovinti juos po vėsaus oro srove (jei Jūsų džiovintuvas neturi šios funkcijos, nepamirškite naudoti priemonių, apsaugančių plaukus nuo karščio poveikio – apsauginių purškiklių, losjonų, kurie ir šiuo atveju, atliks apsauginę funkciją). Taip nepakenksite plauko struktūrai, o rezultatas Jūsų nenuvils.
- Norint užtikrinti visapusišką plauko drėkinimą, plaukų aliejuko naudojimas – būtinybė. Jis turėtų būti naudojamas pačioje pabaigoje, siekiant pamaitinti ir sudrėkinti plauką giliai iš vidaus. Patariama užtepti jį pirštų galiukais ant plaukų galų, vengiant šaknų padengimo (kad šios nesusiriebaluotų).
Remiantis: „Livestrong.com“ ir „Paulaschoice.com“ skelbiama informacija.