Ar įmanoma nusidažyti plaukus namuose be liūdnų pasekmių? Žinoma, kad taip!

A,Middle-aged,Woman,Dyes,Her,Hair,At,Home,,IndoorsVisi žinome, jog dažytis plaukus savarankiškai namuose nerekomenduoja nė vienas specialistas, tačiau jei jau labai knieti nagai turėti keliais tonais šviesesnius ar tamsesnius plaukus, o finansinių galimybių tam nėra, tuomet verta žinoti bent jau pagrindines plaukų dažymo taisykles ir dažų bei oksidantų skirtumus.

Taigi, svarbiausia, ką privalu žinoti, norint dažyti plaukus namuose – tai tinkamai pasirinkti ne tik pačius dažus, bet ir oksidantą. Ši vandenilio peroksido medžiaga dažniausiai jau būna įtraukta į perkamų dažų sudėtį, todėl reikėtų atidžiai perskaityti etiketę, kurioje tikrai bus nurodyta, kokio stiprumo oksidantas bus naudojamas.

Oksidantai yra skirstomi į kelis lygius. Kuo stipresnis oksidantas, tuo labiau jis “pakelia” spalvą į šviesesnį lygį. Jeigu tik norite palaikyti savo esamą spalvą ir neturite žilų plaukų, tuomet jums užteks paties saugiausio 3% oksidanto. Turint žilų plaukų, ar norint pašviesinti plaukus 1-2 tonais, naudojama 6% peroksido emulsija. Na, o 9% ir 12% oksidantai jau yra naudojami visiškam blondiniškų plaukų dažymui, tačiau tokio stiprumo dažai padaro ypač didelę žalą plaukams. Atkreipkite dėmesį, jog nušviesinti tamsius plaukus iki visiškai šviesių vienu dažymu negalima – plaukų struktūra bus pažeista negrįžtamai. Geriau tai padaryti per du tris kartus su poros savaičių pertraukomis.

Dažniausiai, namuose plaukų dažymui skirtuose dažuose iš karto būna naudojama stipriausia 9% arba 12% peroksido emulsija. Tuo tarpu kirpyklose specialistai patys renkasi peroksido emulsijos stiprumą ir maišo jį su dažais. Todėl, kai norima kardinaliai pakeisti plaukų spalvą iš tamsios į šviesią, geriau tai daryti pas specialistą. Tai garantuos, kad jūsų plaukai nebus “nudeginti” ir paversti šiaudų krūva.

Perlaikyti dažų ant plaukų jokiais būdais negalima – tai irgi gali labai sugadinti plaukus. Dažai, palikti ant plaukų ilgiau, nei nurodyta, pažeidžia plauko šerdies struktūrą, o dažomosios medžiagos veikimo laikas vis vien ribotas: praėjus 30 minučių (kai kuriais atvejais – 40, reikėtų skaityti instrukciją), jis tiesiog nustoja veikti. Plaukus sudeginsite, o spalva geresnė nebus.

Yra ir keletas paprastų, bet svarbių patarimų dažančioms pirmą kartą. Įsitikinkite, jog nesate alergiška pasirinktiems dažams. Tai patikrinti galite pabandžiusios šiek tiek dažų užtepti ant rankos: jei oda sureaguos jautriai, vadinasi šių dažų geriau nenaudoti. O tam, kad jūsų veido ar kaklo oda nenukentėtų nuo netyčia pakliuvusių dažų, aplink plaukus atvirus odos plotus ištepkite riebiu kremu arba vazelinu. Tada ant odos pakliuvę dažai lengvai nusivalys ir neįsigers.

Be to, dažant plaukus namuose, naudokite ne metalines šukas, o pagamintas iš neutralaus plastiko, medžio arba keramikos, nes metalas oksiduojasi ir reaguoja su dažais, tad dažymo rezultatas gali būti neprognozuojamas.

Taip pat dažant plaukus pirmą kartą gyvenime savarankiškai, rekomenduojama pirmiausia išbandyti savo jėgas su trumpalaikiais ar greitai nusiplaunančiais dažais. Tokiu atveju, nepavykus “projektui” klaidas bus galima greitai atitaisyti. Na ir, žinoma, turėkite omenyje, jog ką tik nudažyti plaukai, ypač jei jie buvo šviesinti, yra labiau linkę veltis ir išsausėti, todėl dažytus plaukus reikėtų dažniau palepinti kaukėmis, aliejukais ar bent jau kondicionieriais. Tai suteiks plaukams žvilgesio, bus lengviau iššukuojami ir spalva išliks intensyvi ilgesnį laiką.

Ir nepamirškite, jog dažyti plaukus namuose gali tos, kurios siekia tik keliais tonais pašviesinti ar patamsintis turimus plaukus. Tačiau jei norima visiškai kardinaliai pakeisti plaukų spalvą, tai privalu daryti tik pas profesionalą kirpėjo kėdėje, nes kitaip pasekmės gali būti labai skaudžios ir pareikalausiančios dvigubai daugiau laiko bei lėšų.

Daugiau jūsų poreikius atitinkančių prekių galite rasti: https://klipshop.lt/plaukams/plauku-dazai/