Dažnai skundžiamės, jog nemėgstame žiemos ne tik dėl šalčio ir drėgmės, bet ir dėl susilpnėjusių, lūžinėjančių ir įsielektrinusių plaukų. Tačiau retai pagalvojame, jog savo plaukus ir galvos odą galime iš anksto paruošti šaltajam sezonui. Tuomet, iškritus pirmosioms snaigėms, mūsų plaukai nepatirs didelio šoko ir lengvai atlaikys visas žiemos bei rudens darganas. Taigi, kaip tinkamai reikėtų prižiūrėti savo plaukus šaltuoju sezono metu?
Pirmiausia, kalbant apie plaukų priežiūrą, reikia žinoti, jog šiltuoju metų laikotarpiu yra naudojamos drėkinamosios priemonės, o atėjus žiemai – būtina pradėti naudoti produktus, kurie maitina. Ši taisyklė galioja ir visai kūno bei veido kosmetikai, nes atšalus orams mūsų kūnui trūksta mineralų, todėl jį reikia pamaitinti, o drėkinamosios priemonės tik dar labiau pritraukia šaltį ir išdžiovina odą.
Jei lauko temperatūra nukrito žemiau nulio – laikas iš spintos išsitraukti skrybėles ar kepures. Kad ir kaip, galbūt, jų nemėgstate, tačiau tai yra privaloma apsauga mūsų plaukams žiemos sezono metu. Daugiau dėmesio savo plaukams turėtų skirti ilgaplaukės. Žiemą, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, pirmiausia į šaltį reaguoja plaukų galai. Rezultatas – skilinėjantys plaukų galiukai. Taigi, jei mėgstate palaidus plaukus, rekomenduojama einant į lauką juos paslėpti po šaliku ar skara, o prieš tai patepti galiukus aliejumi skirtu plaukams. Taip plaukas bus „apvilktas“ ir apsaugotas nuo staigių temperatūros pokyčių.
Be jokios abejonės, prasidėjus žiemai, dar vienas svarbus aspektas yra vitaminai. Jie būtini ne tik mūsų organizmui, kad nesusirgtume, bet ir mūsų plaukams. Todėl verta investuoti į maisto papildus, turinčius A–F grupių vitaminų, kalcio, geležies, cinko, magnio bei jodo arba specialius vitaminų kompleksus, skirtus odai, plaukams ir nagams. Maisto papildus galima keisti ir visaverte mityba. Vartokite daugiau kiaušinių, ankštinių kultūrų, sviesto, pieno, nes juose yra gausu vitamino D. Taip pat labai svarbu, kad plaukai gautų pakankamai būtino kalcio, todėl į racioną įtraukite varškę bei kietąjį sūrį.
Reikėtų nepamiršti, jog atėjus žiemos sezonui, plaukus derėtų dažniau palepinti kaukėmis, tačiau jos nebūtinai turi būti pirktos iš parduotuvės. Plaukus atgaivinti gali padėti ir kiaušinio trynio arba paprasčiausio kefyro ištepimas palei galvos odą. Jei vis dėlto rinksitės kaukę, jau pagamintą profesionalų, ieškokite tokių, kurios savo sudėtyje neturi sausinančių medžiagų, pavyzdžiui spirito arba alkoholio produktų. Geriausia, jog į tokių kaukių sudėtį būtų įtrauktas alyvuogių, kokosų ar linų sėmenų aliejus. Tokių kaukių gausų pasirinkimą galite rasti internetinėje grožio prekių parduotuvėje http://www.klipshop.lt
Tikriausiai, ne viena moteris pritars, jog prasidėjus žiemai, daugiausiai nepatogumo sukeliantis dalykas yra – plaukų elektrinimasis. Jeigu pastebėjote, jog jūsų plaukai ėmė elektrintis, vietoj plastmasinių šukų naudokite natūralias medines ir įsigykite plaukams skirtą antistatiką. Tai padės lengvai išspręsti šią plaukų problemą.
Beje, plaukai mažiau elektrinsis tada, kai džius natūraliai. Jei būtinai reikia naudoti džiovintuvą, prieš tai plaukus rekomenduojama sutepti ar supurkšti specialiomis nuo neigiamo karščio poveikio apsaugančiomis plaukų priežiūros priemonėmis. Tokiu atveju plaukai vėl suguls gražiai, o jei dar juos perbrauksite šlapiomis arba minimaliai plaukų žele/aliejumi suteptomis rankomis, rezultatas jus tikrai nudžiugins.
Taigi, jei norime teisingai rūpintis savo plaukais žiemą, ir džiaugtis jais atėjus vasarai, verta nedaryti šių trijų pagrindinių klaidų: naudoti maitinamąsias, o ne drėkinamąsias priemones; palepinti plaukus kaukėmis arba aliejais ir neišeiti į lauką šlapiais ar iki glo neišdžiūvusiais plaukais.