Kaip valyti makiažo šepetėlius?

Neabejojame, kad ir kas Tu bebūtumei, ant savo kosmetinio stalelio turi bent keletą šepetėlių, skirtų sukurti nepriekaištingus makiažus. Tiesa ta, kad juos, kaip ir visus kitus turimus daiktus, reikia prižiūrėti, labai mylėti ir neapleisti – atrodo, kas čia tokio, jei jų neišplausiu vieną kitą savaitę? Patikėk mumis – žinome ir supratome šią populiarią klaidą pačios patyrusios bėrimus ar dar labiau užteršusios veido poras. Šepetėliuose kaupiasi tiek mikrobų, kad Tu net neįsivaizduoji! Tad.. jokių “pamiršau”, “tingėjau” ar “negalėjau” negali būti, jei kalbame apie šepetėlių plovimą – rekomenduojame tai atlikti mažiausiai kartą per savaitę, o užduoties palengvinimui išskyrėme keletą žingsnelių, jog žinotumei, kad viską darai teisingai.

cleaning

Pirmas žingsnis – pasiruošk priemones!

Į stiklinę įsipilk vandens ir įspausk šiam darbui skirto valiklio, sumaišyk ir viskas – mišinys pagamintas! Žinoma, galima naudotis ir šampūnu/skystu muilu/dušo želė, tačiau efektas bus mažiau efektyvus ir šiek tiek purvo gali likti, o blogiausia, kad turint kokius 30 šepetėlių, užtruksi kur kas ilgiau.

Antras žingsnis – šepetėlio plovimo pradžia

Sušlapink šepetėlio šerius vandeniu laikydama jį pakreipusi žemyn – labai pasistenk, kad nesušlapintum šepetėlio ir kotelio susijungimo vietos, nes jei ne šį, tai kitą ar penktą kartą pamatysi, kad klijai tampa vis mažiau patvarūs ir po kurio laiko turėsi šepetėlį be kotelio. Tikime, kad Tavieji turimi yra nepigūs, tad apsaugok juos nuo šios klaidos.

Trečias žingsnis – šepetėlio plovimo technika

Įmerk šepetėlį į ploviklio ir vandens mišinį (nepamiršk kotelio saugojimo!) ir sukamaisiais judesiais ant delno ar tam skirto padelio masažuok. Pamažu pamatysi, jog visas purvas lieka ant delno.

Ketvirtas žingsnis – nuplauk purvus

Perskalauk šepetėlį su tekančiu iš čiaupo šiltu vandeniu ir truputėlį patapšnok jį į kriauklės kraštą – jei nepastebi jokių purvų, tuomet puiku, jei visgi nuteka kokia nešvari srovelė, kartok 2 ir 3 žingsnius dar kartą tol, kol įsitikinsi, kad daiktas švarus.

brushing

Penktas žingsnis – džiovinam!

Patiesk ant stalviršio rankšluostį ir imk po vieną švarų šepetėlį į ranką, jį nusausink su kitu rankšluosčiu – perbrauk švelniai per šerelius ir per kotelį, paguldyk ant padengto stalviršio.

Šeštas žingsnis – o ne, šepetėlis prarado formą!!!

Nebijok – visi šepetėliai gali būti tokie patys, kaip anksčiau – griebk tą, kuris nusprendė būti “kitokiu” ir švelniai glostyk šereliais per savo delną tol, kol jie sustos atgal į vietas, vėliau paguldyk jį prie kitų draugų, o kai išdžius, dar kartą pakartok glostymo procedūrą.

Septintas žingsnis – leisk jiems džiūti per naktį

Taip, kai jau išplauni, taip ir palik juos ilsėtis per naktį nejudindama.

Mūsų patarimai:

Kartą per mėnesį rekomenduojame šepetėlius palepinti – naudojame sintetinio ir natūralaus plauko, o pastariesiems taip pat, kaip ir mūsų plaukams, reikia rūpesčio – nuo netinkamų naudojamų ploviklių šepetėlių šereliai gali sausėti ar pakeisti formą, tad užtepk mėgiamo kondicionieriaus ar kaukės. Leisk jiems taip pabūti kelias minutėles ir nuplauk – pamatysi, šepetėliai bus kaip nauji!

Džiovinant šepetėlius būtų tiesiog tobula, jei galėtumei juos sukabinti “žemyn galva” – taip būsi dar labiau garantuota, jog šepetėliai ilgiau tarnaus ir klijai bus patvarūs. Jei negali pakabinti, tuomet padaryk šiokią tokią nuokalnę – prieš tiesdama rankšluostį, pasidėk kokį mažą daiktą, ties jo centru atremk lentelę ar nereikalingą didelę knygą, tuomet tiesk rankšluostį ir dėliok šepetėlius taip, kad šereliai “žiūrėtų” žemyn, t.y. šereliai būtų žemiau nei jų koteliai.

Dar kartą priminsime, jog šepetėlius b-ū-t-i-n-a plauti mažiausiai kartą per savaitę, o kempinėles rekomenduojama dar dažniau!

Dabar ne tik gražus makiažas, bet ir švariai (tikrąją šio žodžio prasme) atliktas!