Rūsčiajam karantininiam laikotarpiui jau gerokai įsibėgėjus, kiekvieno iš mūsų žvilgsniai pamažu ima krypti į kirpyklų ir grožio salonų duris. Deja, jos vis dar griežtai užvertos, todėl daugelis iš mūsų ima analizuoti būdus, kaip prižiūrėti savo plaukus, nagus ir kūną namų sąlygomis.
Taigi, moterys pamažu išmoko pačios nusidažyti ataugusias plaukų šaknis, persilakuoti nagus, o vyrai tiesiog leido viskam tekėti savo vaga – paliko plaukų ir barzdos augimą natūraliam procesui. Tiesa, tai nėra toks jau blogas variantas, jei žinai, kaip tą „kaltūną“ ant galvos ar po smakru prižiūrėti. Pasak ekspertų, kiekvieno barzdoto vyro kosmetinėje turėtų būti vos šios kelios priemonės, tačiau jų svarba neįkainojama.
Pirmiausia, būtinas barzdos prausiklis, šampūnas arba muilas. Tai gana panašios kosmetikos priemonės, nes jų paskirtis viena ir ta pati – sušvelninti veido odą (tai leidžia vėliau išvengti spuogų ir išsausėjimo), išvalyti barzdą, nes ją kasdien veikia dulkės, nešvarumai ar negyvosios ląstelės, ir stimuliuoti kraujotaką, kuri teigiamai veikia plaukų augimą. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, jog barzda turėtų būti valoma 1-2 kartus per savaitę. Retesnis valymas gali pabloginti bendrą barzdos plauko struktūrą, o dažnesnis gali pašalinti natūralią plaukų apsaugą, juos išsausinti bei susilpninti.
Antras svarbus barzdočiaus kosmetinės elementas tai – barzdos aliejus. Norint sudaryti palankias sąlygas barzdai augti, reikia palaikyti tinkamą odos drėgmę bei stiprinti plauką nuo šaknų. Tam galite naudoti drėkinamąjį veido kremą ar kaukes bei barzdos aliejų. Specialistų teigimu, aliejus – tai svarbiausias produktas. Ši priemonė veikia kaip kondicionierius: puikiai išsaugo drėgmę odoje, sustiprina plaukų folikulus bei stabdo odos pleiskanojimą. Specialūs aliejai pamaitina ir suminkština barzdos plaukus. Profesionalai pataria barzdos aliejų tepti per visą jos ilgį, neužmiršti ir po barzda esančios odos.
Na, ir paskutinis akcentas, kuris dedamas, jau po barzdos skutimo, tai plaukeliams padedantis susiformuoti barzdos vaškas. Tai ypač puiki priemonė, bandant formuoti vyrišką barzdą namuose savarankiškai. Specialaus balzamo dėka plaukeliai bus paklusnesni, barzda optiškai atrodys vešlesnė. Šios priemonės sudėtyje dažnai būna gausu įvairių augalinių aliejų, kurie ne tik padeda formuoti barzdą, bet ir maitina plaukus. Pamaitinę barzdą vašku, tolygiai jį išskirstykite šukomis ir formuokite norimą barzdos kontūrą.
Be jokios abejonės, tikri barzdaskučiai primins, jog būtina turėti ir tam tikrų priemonių po skutimosi, nes pašalinus nereikalingus plaukelius, odą reikia apsaugoti nuo galimų infekcijų. Tam puikiai tiks įvairūs vyriški odekolonai arba losjonai, skirti naudoti po atliktų skutimo procedūrų.
Na, o kai visos priežiūros priemonės jau bus jūsų vonios kambario spintelėje ar kosmetinėje, nepamirškite, jog barzdos skutimas ir formavimas tai iš tiesų ilgas ir sudėtingas procesas. Net daugelis šios srities specialistų pripažįsta, jog pagrindinės klaidos, kurias daro vyrai, yra tai, jog šiai procedūrai būna neparuošta oda, visuomet skubama skustis ir neskiriama tam pakankamai laiko bei dėmesio. Taip pat naudojamos pigios skutimosi priemonės, kurios irgi lemia ne visada tenkinantį galutinį rezultatą.
Tiesa, nereikėtų nusiteikti, jog informacija apie šias priemones gali būti aktuali tik vyrams. Merginos turėtų ypač susidomėti šių produktų pasirinkimu, jei yra galvojama, ką padovanoti mylimam vyrui ar vaikinui ateinančios įsimylėjėlių dienos proga ar gimtadieniui. Patikėkite, kvapnaus vanilės ir miškų aromatų sumaišyto aliejaus tikrai neatsisakys nė vienas barzdyla. Jam tai bus geriausia dovana, o jums kasdienis džiaugsmas matyti skoningai sutvarkytą savo vyro barzdą.