Makiažas jaunajai. Ką būtina žinoti kiekvienai?

Makiažas nuotakai – kažkas nepaprasto! Tai, kas galėtų atskleisti visą jos grožį, tačiau neperkrautų veido ir leistų atrodyti kaip įmanoma natūraliau, skaisčiau ir nekalčiau – nepabijokime panaudoti šio žodžio. Viskas turi būti subtilu ir nepriekaištinga, o svarbiausia – išlikti visą dieną iki pat vakaro. Jei Tu nusprendei, kad makiažą gali pasidaryti pati ir be vizažistės pagalbos, tuomet šie patarimai – kaip tik Tau. Jei ne – vis tiek skaityk toliau, žinosi, ko prašyti iš savo makiažo meistrės.

makiazas-nuotakai-pagr

Pirmiausiai, kaip ir prieš bet kokį svarbesnio makiažo atlikimą, negalime praleisti pagrindinio veiksmo – tai veido valymas bei šveitimas, pašalinant visus nešvarumus, negyvas odos ląsteles, suteikiant veidui skaistumo ir švelnumo. Tam pasitelk giliai valančią veido kaukę bei šveitiklį pagal savo odos tipą – jei oda linkusi į riebumą, šveisk grubesniu, jei į sausumą – rinkis kreminį su švelniais grūdeliais. Negalima praleisti šio odos priežiūros žingsnelio, nes oda turi būti paruošta tolimesniems veiksmams – lygi, švari ir sveika.

Prieš aplikuodama dekoratyvines priemones, veidą padenk baze, kuri leistų makiažui išsilaikyti kaip įmanoma ilgiau, paslėptų poras ir makiažo pagrindas dengtųsi lygiau. Rinkis pagal savo odos tipą, tačiau niekuomet neprašausi, jei naudosi turintį drėkinančiųjų ingredientų.

veido-valymas

Padenk lūpas balzamu – maitinančiu, drėkinančiu, kuris dirbtų tol, kol darysies makiažą. Lūpos turi būti minkštos, be jokių išsausėjimų, lygios, kad lūpdažis dengtųsi kuo gražiau.

Geriausiai visi netobulumai pasislepia tada, kai atidžiai ir negailestingai juos maskuoji – tokią svarbią dieną, kai viskas turi būti tiesiog tobula, paakius, raudonas dėmeles ir kitus trūkumus, padenk maskuokliu pirmiau nei makiažo pagrindu – gerai išsklaidyk ir nebijok patepti daugiau priemonės. Pasitelk spalvotuosius maskuoklius, kurie gerai kovoja su netobulumais – žalia spalva numalšins raudonį, geltona – mėlynus paakius ir t.t.

Makiažo pagrindą aplikuok kempinėle arba šepetėliu – taip sukursi nepriekaištingą, lygų makiažą, išvengdama pirštų antspaudų ant veido bei galėsi lengviau manevruoti sluoksniuojant makiažo pagrindą, siekiant išgauti didesnį maskavimą. Tik nepersistenk – nesukurk kaukės efekto, atidžiai pasižiūrėk, ar kaklo spalva atitinka veido spalvą. Jei ne – padenk ir kaklą makiažo pagrindu.

nepriekaistingas-veido-maskavimas

Tuomet – dar kartą maskuoklio eilė. Tikėtina, jog makiažo pagrindas šiek tiek jį išsklaidė, tad visus trūkumus slėpk dar kartą. Šį kartą naudok tik vienu tonu šviesesnį maskuoklį nei makiažo pagrindas. Viską gerai išsklaidyk. Visą makiažą užtvirtink pudra – geriausiai tam tiks mineralinė biri pudra, kadangi jos mažosios dalelės dienos bėgyje sugers išsiskyrusius riebalus, taipogi ji nėra tokia matoma ant veido bei itin lengvai pasidengia – rinkis tokią, kurios milteliai yra permatomi, kad nesuteiktumei veidui dar papildomo maskavimo ar jo nenutamsintum.

Keliaukime prie akių makiažo – būtinai aplikuok akių šėšėlių bazę, kuri suintensyvins šėšėlių spalvą, apsaugos nuo subėgimo į raukšleles bei makiažą išlaikys ilgiau.
Paprasčiausia technika, tačiau visuomet suveikianti ir pavykstanti kone  iš pirmo karto – padenk judrųjį akies voką šviesiais šėšėliais, dar geriau – lengvai žėrinčiais – subtiliai atrodys auksiniai atspalviai. Tuomet išorinį akies kamputį šiek tiek patamsink matiniais šėšėliais (venk juodų atspalvių, geriau – rudi, žemės atspalviai) ir lengvai pasklaidyk, o vidutinio tamsumo spalva denk akies linkį, kad akis taptų gilesnė. Jei viskas pavyko sėkmingai – Tavo akys spindinčios, gražios ir didesnės!

demesys-akims

Skruostus švelniai perbrauk skaistalais – jie suteiks veidui skaistumo, gyvumo. Tik nepadaugink ir gerai išsklaidyk!

Nepamiršk antakių – švelniai juos iššukuok nuo sutekėjusio makiažo pagrindo ar birios pudros, suformuok, o tuomet juos užpildyk mėgstamu produktu – šėšėliais, pieštuku ar kremine priemone. Būtina viską gerai išsklaidyti, kad neliktų pernelyg aštrus rezultatas, taipogi viską užtvirtink su antakių tušu, kad jie ilgai išliktų gražūs.

Nepabijok svarbiąją dieną pasinaudoti priklijuojamomis blakstienomis – žinoma, nepersistenk su ilgiu ir tankiu – pasirinkusi tinkamas, suteiksi akims dar daugiau išraiškingumo, nuotraukose veidas atrodys kur kas geriau. Pirmiausiai – blakstienas padenk blakstienų tušu, tuomet – užklijuok dirbtines blakstienas, palūkėk kelias minutėles, kol klijai išdžius ir tuomet aplikuok dar vieną sluoksnį blakstienų tušo, kad viskas atrodytų lygiau ir taip paslėptumei faktą, jog naudojai priklijuojamas blakstienas. Patarimas: neleisk, jog vestuvių dieną būtų pirmas kartas, kuomet aplikuosi priklijuojamas blakstienas – pabandyk jas bent kelis kartus iki svarbiosios dienos, išmok viską daryti taisyklingai – tai nėra sunku!

israiskingos-akys-ir-lupos-tekste

Dar šiek tiek apie blakstienų tušą – vestuvių dieną mes esame visos neprognuozuojamos, tad patariame blakstienas dengti vandeniui atspariu tušu, jog galėtumei nepergyventi, kad verkdamos nuo jaudulio ar jausmų proveržio, iš gražuolės pavirsi pabaisa.

Lūpoms naudok švelnią, kreminę spalvą, kuri suteiktų tokį įvaizdį, lyg lūpų niekuo nedažei – tai maža paslaptis, suteikianti labai daug. Nepamiršk pasinaudoti ir lūpų pieštuku, kuris leis viską padengti tolygiai ir apsaugos nuo pratekėjimo. Venk blizgių, tamsių spalvų.

Būtinai su savimi pasiimk kelias makiažo priemones – tegul jos būna ar pas mamą, ar pas geriausią draugę – nesunkiai tau pasiekiamos. Kosmetinėje turėtų būti – servetėlės, sugeriančios išsiskyrusius riebalus, biri pudra, jog galėtumei sutvirtinti makiažą, lūpų dažai.

Paskutinis mūsų patarimas – išbandyk makiažo variantą bent kelis kartus, jog vestuvių dieną be jokio streso ir baimės, galėtumei susikurti tobulą makiažą.

 

Nuotr. iš Milouandolin.com, Becomegorgeous.com, Letsgetweddy.com.

rekomenduojame