Makiažo šepetėliai. Kaip nepasiklysti jų gausoje ir pasirinkti tinkamus?

Pastaraisiais metais – tikras makiažo priemonių bumas! Atrodo, nusipirkom nerealią šėšėlių paletę, kurią visos taip išgyrė – superinė pigmentacija, puikus pasidengimas, bet… atrodo, kad viskas nėra jau taip gerai? Ar ir Tau nutiko taip, kaip mums? Tuomet skaityk toliau! Dažnai girdime, kad ne viskas priklauso nuo priemonių gerumo, bet ir nuo to, su kuo jas aplikuojame  – po truputį pamirštame, kad anksčiau makiažo pagrindą dengdavome su rankomis – dabar rankose puikuojasi šepetėliai arba kempinėlės, tik štai, kaip išsirinkti tinkamą ir tokį, kuris atliktų darbus idealiai? Makiažo šepetėliai nusipelno tavo dėmesio.

makiazo sepeteliu pasirinkimas
Esame nusiteikusios papasakoti plačiau apie makiažo šepetėlius – kokius rinktis kasdienai ir padėsime visoms pradedančiosioms ar jau įgudusioms susidėlioti “šepetėlių pirkinių krepšelį”, kurio tikrai užteks idealiam makiažui susikurti.

 

Dažniausias ir kone pats populiariausias klausimas – kokius rinktis: natūralaus plauko ar sintetinius? Atsakymas – ir tokius, ir tokius. Štai skystoms priemonėms, tokioms kaip makiažo pagrindas, maskuoklis, kontūravimo priemonės – rinkis sintetinius šepetėlius, kadangi jie nesugeria priemonės į save taip, kaip natūralūs, natūralius gali panaudoti sausiems produktams – šėšėliams, skaistalams, bronzantams, sausoms pudroms – tokie šepetėliai sulaiko produktą ir leidžia jį lengviau išsklaidyti. Jei planuoji užsiimti makiažu profesionaliai – geriau investuok į  gerus sintetinius, kadangi gyvūninės kilmės sunkiau prižiūrėti ir išplauti, mažiau higieniška.

 

Pradėkime nuo veido padengimo – realiai, kasdienai reikia labai nedaug šepetėlių, svarbiausia yra suprasti, kad galime juos drąsiai naudoti universaliai.
Geriausias pasirinkimas makiažo pagrindo padengimui – tai “kabuki” stiliaus šepetėlis – tankus, ilgais šereliais ir lygiai kirptas – su kuo itin patogu padengti visą veidą nepaliekant dryželių – svarbiausia, viską daryti mažais judesiukais, geriausia – sukamaisiais. Šis šepetėlis puikiai padeda norint labiau užmaskuoti – tereikia sluoksniuoti makiažo pagrindą, o šepetėlio pagalba jį išsklaidyti norimose vietose. Deja, sausą odą turinčioms merginoms šis “kabuki” šepetėlis netiks – geriausiai būtų rinktis makiažo kempinėlę, tokią kaip “BeautyBlender” ar oranžinę iš “Real Techniques”.

 

 

Priskirkime kempinėlę prie makiažo šepetėlių, nes šis dalykėlis yra tikrai labai universalus – puikiai tinka ne tik makiažo pagrindui padengti, bet ir maskuokliui, kadangi forma yra tam pritaikyta. Naudojimas ir priežiūra – labai paprasta, tik reikia nepamiršti jos sušlapinti, nes kitaip produktų išnaudosi kur kas daugiau nei įprastai. Su kempinėle gali sukurti lengvą dieninį makiažą arba idealiai tinkamą fotosesijoms, vakarėliams – drąsiai galima sluoksniuoti, nebijant palikti jokių žymių – kadangi kempinėlė yra su mažomis skylutėmis, viskas atrodys sąlyginai natūraliai. Beje, gal tai bus Tau naujiena, tačiau su šia kempinėle puikiausiai užtvirtinsi makiažą su sausa pudra! Taip ne tik padengsi veidą sausomis dalelėmis,  bet jas įtapšnosi ir taip makiažas išsilaikys dar ilgiau. Rekomenduojame išbandyti!

Ką rinktis maskuoklio aplikavimui? Minėtąją kempinėlę arba tai, ką turime kiekviena iš mūsų – tai ketvirtąjį pirštelį, su kuriuo puikiai padengsi ir viską lengvai išsklaidysi. Na, bet jei labai nori turėti kažką maskuoklio sklaidymui – mūsų siūlymas būtų plokščias, ilgais šereliai ir apvalainai kirptas – sintetinis. Jo pagalba išsklaidysi maskuoklį, dėl patogios formos pasieksi net ir mažas vieteles, o dėl to, kad jis plokščias, neišsklaidysi ten, kur nereikia.

 

 

Makiažą reikia užtvirtinti, taip? Tam reikia turėti šepetėlį, tačiau kaip ir minėjome, tiks ir kempinėlė. Biriam produktui –  tiks ir “kabuki” formos, ir didžiulis, ilgais, tankiai išdėliotais šereliais, apvalainas šepetėlis. Dydžių yra įvairiausių – nuo mažo, tinkamo nešiotis kartu su savimi, nuo gigantiško, padengiančio veidą sausa pudra keliais judesiais.

 

 

Veido kontūravimui, skaistalams  ir netgi įšviesinančioms priemonėms (taip taip, naudosime vieną!), rinkis kirstą šepetėlį. Dėl jo patogios formos, išgausi norimą rezultatą, norėdama jį suintensyvinsi, o dėl to, kad jis kirstas, puikiai pabrėši tiek skruostikaulius, tiek kaktą kontūruodama.

 

 

Su veido padengimu baigėme – keliaukime prie akių makiažo.

Vienas šepetėlis, kurį rinksimės, yra universalus – tinkantis tiek antakiams formuoti, tiek akių pravedimo linijai piešti – tai mažas šepetėlis kirstu antgaliu, leidžiantis preciziškai viską padengti ir netgi išklaidyti – pavyzdžiui, kurdama tankesnių blakstienų įvaizdį, brėži pieštuku liniją – ją reikia išsklaidyti, o būtent su šiuo šepetėliu puikiausiai tai padarysi idealiai lygiai.

Šėšėliams padengti – akių šėšėlių teptukas, plokščias, šiek tiek apvalainas, suspaustas – pamiršk šėšėlių padengimą tiesiog viską uždedant lengvais judesiais – norint, kad jie išsilaikytų iki pat vakaro ir pasidengtų nepriekaištingai, naudokis šiuo šepetėliu ir įtapšnok norimą spalvą ant akių voko. Kur kas mažiau nubyrėjimų, kur kas lygesnis pasidengimas. Viskas taip paprasta, ar ne? Dydį rinkis pagal savo akių dydį.

 

 

Išsklaidymui – mažas šepetėlis, primenantis pieštuko formą – į pabaigą smailėjantis – su juo idealiai išsklaidysi spalvą, padengsi norimą spalvą preciziškai net ir sunkiausiai pasiekiamose vietelėse, tokios kaip akių vidinis kamputis ar antakio linkis, kuriam iškelti, naudoji šviesias spalvas. Taipogi verta paminėti, jog su šiuo šepetėliu yra itin patogu ir lengva padengti apatinę blakstienų liniją.

Paskutinis šepetėlis, kurio mums prireiks akių makiažui sukurti – tai didesnis, laisvokas, ilgų šerelių ir apvalios viršūnėlės šepetėlis, kurio pagalba suliesi spalvas, jas išsklaidysi, sušvelninsi įvaizdį. Siūlytume jį naudoti labiau šviesioms spalvoms, nes sklaidydama tamsias, gali gauti tiesiog dėmę – nepamiršk, kad tobulam makiažui reikia laiko.

 

Kaip gi mes be lūpų dažų šepetėlio? Toks pravers visuomet ir visada, kadangi forma yra labai patogi ir pritaikyta net ir mažiausioms lūpoms – juk kartais mūsų netenkina lūpdažių formos, o štai su šepetėliu galėsi kuo puikiausiai lygiai padengti, apibrėžti kontūrą ir nuspręsti, kokio intensyvumo spalvos nori lūpų. Žinoma, jei dažniausiai renkiesi blizgį ar natūralaus atspalvio šviesų, blizgų lūpdažį – puikiausiai išsiversi be tokios priemonės.

Štai ir viskas – tiek ir tokių šepetėlių Tau prireiks tobulam makiažui susikurti. Žinoma, jų yra daug daugiau, tačiau Tau, neketinančiai tapti profesionale vizažiste, puikiai užteks norint susikurti tiek dieninį, tiek vakarinį makiažą.